Karadeniz Pet

Kuslarimmm

• Konbuyu başlatan Rahman kocaguzel
  • Başlangıç tarihi
R

Rahman kocaguzel

Guest
İlk kuluckalarinda 5 yumurta yaptilar iki yavru cikti ama ikiside oldu ve bende dinlendirmedim ve yuvaligi taktim hemen sizce sorun olurmu
u6yjydyb.jpg
yqu6uma5.jpg
8adyvyme.jpg

Güzel Güzel Maşallah :D Bayada Büyük Kafes Çıkarmayada Gerek Yok :D

Maşallah.Cok guzel kuşlar.Kafesinizde cok guzel.

İlk kuluckalarinda 5 yumurta yaptilar iki yavru cikti ama ikiside oldu ve bende dinlendirmedim ve yuvaligi taktim hemen sizce sorun olurmu
u6yjydyb.jpg
yqu6uma5.jpg
8adyvyme.jpg

kafesin süper kuslarında öyle kafesinin modeli felan yok mu bana yazsanız aynısından almayı düşünüyorum :)) ve kac tane kapısı oldugunuda yazarsanız sevinirim

masallah guzel kuslar

Bukonuda bende yardim istiyirum. Yardim ederseniz benim kuslar 5 yumurta yapti 2yayru cikti ama. Diger yumurtalari bos yavrular oldu 10 gungecti nezaman cift lesirve yumurt laraca bilgi ye ihtiyacim var

Bukonuda bende yardim istiyirum. Yardim ederseniz benim kuslar 5 yumurta yapti 2yayru cikti ama. Diger yumurtalari bos yavrular oldu 10 gungecti nezaman cift lesirve yumurt laraca bilgi ye ihtiyacim var

Öncelikle geçmiş olsun . Kuşlarınız herhalde yeni kuluckadan cıkmıs , tekrar ne zaman yumurtlar diye soruyorsunuz anladıgım kadarıyla . Bazı kuşlar vardır kuluckada yavruları büyütmeden daha yumurta atar , bazıları vardır çiftleşmeye tekrar yumurtlamaya uygun oldugu zamanda ürerler yani çiftleşirler. Onun için birşey diyemeyiz zamanla ve kuşlara bağlı bir durum.

anliyorum

Yanliz kuslar ciftlesti yaklisik 5/6 kez nezaman yumurtlar

Merhabalar. İsmail arkadaşımızın dediği gibi hiç belli olmaz hemende yumurta yapabilir belli bir zaman sonrada benim bazı çiftlerim daha yavrusunu yuvadan atmadan yumurta yapıyor bazısı ise 10-15 gün bekliyor. Siz yuvayı çıkarmayın.

Diğer konu ise ilk kuluçkada yumurtalar ağırlıklı boş çıkabiliyor, buda erkeğin acemiliğinden kaynaklanır :D daha sonraki yumurtalardan verim alırısınız.

Kafesi ebay den acik arttirma ile 10 euro ya aldim icinde yuvalik haric herseyi vardi cifthane ama ben iki kusu sattigim icin bu kuslarima bol yer kaldi ;) simdi saglikli yavru bekliorum ilk kulucka husranli oldu :)