Karadeniz Pet

Kuşların Cinsiyeti ve Yaşı?

koray5006

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar, :)

Aşağıdaki 2 kuşun cinsiyeti ve kaç aylık oldukları hakkında fikir yürütebilir misiniz? :rolleyes:

vEJVQR.jpg

7kydVv.jpg

PqONYQ.jpg

g59p42.jpg

İlki erkek ikinci dişi ikli ikinciden küçük. İkisi de çok büyük değiller galiba.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

İkincinin gagasında mantar yok dimi

İlki erkek ikinci dişi ikli ikinciden küçük. İkisi de çok büyük değiller galiba.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:27 --

İkincinin gagasında mantar yok dimi

İkincinin ceresi bir garip, ben de anlam veremedim. :confused: Normal bir durumdur umarım.

İlki 2-3 aylık erkek
İkincisi 3-4 aylık dişi bence.
Güle güle büyütün.

ilki erkek 1 aylık anca 2 ci resim dişi büyük olabilir 4-6 gibi birde bazı mutasyonlarda gözde iris oluşmuyor cereye ve ayaklarına bakmak lazım dişi bide çok minyatür gibi pakistan olabilir..

dip not erkek kuşun tırnağında sıkıntımı var yoksa yuvalıktan aldığın için dışkımı yapışmış
bide dişi çarpık bacak olabilir bacaklar sağlam basmıyor

Son düzenleme:
Mavi erkek çok küçük bi kus sarı dişi o biraz daha büyük

ilki erkek 3 aylik 2. disi 5-6 aylik civari

ilki erkek 1 aylık anca 2 ci resim dişi büyük olabilir 4-6 gibi birde bazı mutasyonlarda gözde iris oluşmuyor cereye ve ayaklarına bakmak lazım dişi bide çok minyatür gibi pakistan olabilir..

dip not erkek kuşun tırnağında sıkıntımı var yoksa yuvalıktan aldığın için dışkımı yapışmış
bide dişi çarpık bacak olabilir bacaklar sağlam basmıyor

Erkek çek, dişi yerli diye biliyorum.

Erkek kuşun tırnağını ben de farkettim, dışkı diye düşünüyorum. Yuvalıktan yeni çıktı. Dışkı biraz sertleşmiş, çıkarmak istedim ama kuşu örselemeyim dedim. Umarım bir sıkıntı yoktur. :confused:

Dişinin bacaklarına bakayım. Ona dikkat etmedim hiç.

İlk resimdeki erkek daha ceresinde siyahlık duruyo 1 aylık civarı 2. resimdeki de dişi güle güle besleyin

Geri