petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşların Kanat kesilmesi hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve g0rky06 tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Merhaba bi sitede gördüm paylasmak istedim illede kesmek isteyenler için

Resimde muhabbet kuşlarında kanat kesimi gösterilmiştir.Kanat durduk yerde neden kesilir die soracak olursanız,kanat yavru muhabbet kuşlarını evcilleştirmek ele alıştırmak amaçlı kesilir tüy döneminde dökülen kanatlardan sonra yeni patlayan kanat filizleriyle birlikte bir ay kadar kısa bir sürede kanatları tamamlanmış olacaktır.Haricen kanadı kırılmış tedavi gören kuşta kanadını taşıyamama ağırlık yapmaması ve tedavi gereği kesilebilr..

2. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşun kanadını kesmeyi hiç bir zaman doğru bulmamışımdır ama. Yinede teşekkürler.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bence de hoş bir durum değil eğitmek istiyorsak yavru alalım eğitelim şayet eğitemediysek onu verip başka bir yavru alalım kesmek çözüm değil. Paylaşım için teşekkürler

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Özellikle küçük kuşların kanadını kesmek doğru değildir. Küçük kuşlar çok daha hareketlidir. Uçmak istedikçe uçamamaları onların psikolojisini altüst eder. Bozuk psikolojideki kuşu da kesik kanatla eğittiğinizi zannedersiniz halbuki kuş hareketi kısıklı olduğundan sadece size boyun eğer. Bunun adı da eğitim değildir. Uçan kuş kendine güzenen kuş demektir ve kendine güvenen kuşun da güvenini daha kolay kazanırsınız. Ayrıca kesilen kanatların iki yıla kadar çıkmayıp kuşa uçmayı unutturma olasılığı da var. Kısacası hastalık durumları haricinde kuşların özellikle küçük kuşların kanadını kesmek kuşa eziyetten başka bişey değildir.

5. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle kabul edemediğim bir uygulama...

6. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    bencede saçma buldugum bi konu zaten yavru kuşların eğitirmesi kolaydır sanımca arkadaş yavru kuşlar demiş ama ben yavru kuş degilde yavruluktan çıkmış eğitmesi biraz daha zor olan 1-1,5 yaşındaki kuşlarda uygulanır diye biliyorum.

7. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ben çok kuş eğittim ama hiç kanadını kesmedim veya çekmedimde bu çok kötü bana kalırsa

8. Picassa

Picassa New Member

Beğenileri:
    1
    Benim bir kuşum vardı. Kanatlarını bu şekilde kesmiştim. Sonra alıştı herşey güzel çok güzel. Ama kuşumun uçmasını çok istedim o kanatlar bir türlü uzamadı. sonra uzayamadan öldü mantar hastalığından ve çok pişman oldum. Şimdi de yuvadan aldığım bir yavruya bakıyorum ve hırs yapıp eğittim ele de geliyor kaşıttırıyor kendini çok da güzel oldu. Ölen kuşum bir kere uçamadı doğru düzgün. Onun üzüntüsünü yaşarım hala.

9. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    valla bende hiç tavsiye etm,yorum zaten ilgilenirseniz o yaşta bile kuş egitilebiliyor :)

10. Emrecan_G
    Gizli

Emrecan_G Guest

Bende 2 tane var. Biri dişi 1 sene tek yaşadı bizr çok alışmadı kendini sevdiriyordu fakat gelmiyordu. Şimdi eş aldım diğeri de 1 yaşında yabani benimki de kaçmaya başladı. Konudan alakasız ama ne yapmalı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş