Karadeniz Pet

Kuşların Renklerine Göre verim alma nitelikleri varmış bunun doğruluğu varmıdır ?

• Konbuyu başlatan Serhan KAMALIOGLU
  • Başlangıç tarihi
S

Serhan KAMALIOGLU

Guest
Arkadaslar Edindiğim bilgilere göre kuşların renklerine göre üretimde verim almada sorunlar oluyormuş. Mesela Dişi muhabbet kuşlarında sade renkte olan Kuşlar genelde anaç olmuyormuş ve yavruya bakmıyormuş . Yuvalığa ilgisi bile olmuyormuş . Üretici birisiyle konuştum hani evde bakmak için eğitim için alabilirsin veya görüntü bakımından fakat kesinlikle tek renk kuş alma yani sadece düz renk olanlardan alma dedi . Benimde Aklıma takıldı benim1 çiftimden birisinin eşi beyaz ve gerçekten yuvalığa ilgisi neredeyse hiç yok ve üretimde ondan hiç ümidim yok ? Bunun Doğruluğu varmıdır bilgilendirirmisiniz? :(

pek ilgisi olduğunu sanmıyorum çünki eskiden beslediğim beyaz bir dişi vardı yavrularını verecek adam bulamıyordum artık :) o anlattıkları konu belkide esas muhabbetlerin yeşil olanlar oldugundan bahsetmişlerdir?

Dostum işte bana anlattığı 4 tane eşli tek renk kuşum var sadece 1 tanesinden verim aldım ondada pek ümitli değilim dedi ve kesinlikle beyaz alma dedi ama ben bundan 4 ay önce ingiliz kırması almıstım hiç yuvaya girip ön calısma yaptıgını görmedim :)

kuşlar eş tuttuktan sonra bence hiç önemi yok rengin falan kardeşim sen boşver :) dediğim gibi bendede beyaz vardı ortaokuldayken öyle böyle değildi kuş otomatiğe bağlamıştı :D

yani asıl sorunda o dostum eşe gelme aşamaları sıkıntıymış belkide benmkde gelmiyecek .s sade beyaz .

benim kuşlarim erkek olan beyaz dişi olan yeşil. gayet iyi anlaşiyor bir başkasinda böyle oluyor diye sizin kuşlariniz da öyle olacak diye bir kural yok arkadaşlar kuş tan kuş'a değişir yavru almak da sans işidir. kimi hiç istemes bi bakar kuşu ciflleşir 9 10 tane yumurtasi olur kimide cok ister 3 4 sene bekler yavru için...

Merhaba,
Bendede bir beyaz dişi vardı 1 senede bir yumurta bile göremedim ve sonunda değiştirdim :)

Cem Dostum asil sorun disinin sade olmasi bunu bir uretici abimden duydum bendede var bekliyorum :)

selam bendede bir beyaz dişi var yumurtanın üzerinden zorla kaldırıyorum ,sürekli yuurtluyor ama bir tane yavru verdi bu güne kadar . gören çok sağlam anne zanneder ama sacece yumurtanın üzerinde yatıyo okadar

Dediklerim sanirim dogrulugu baya yuksek . Aydinda baya ciddi ureticilere sordun onlarda ayni durumdan muzdalip

Evet doğruluğu vardır. Genelleme yaparsak çoğunluk olarak durum böyledir. Fakat yavru almada en büyük faktör beslenmedir. Kuvvet mamaları ve periyotik beslenme ile eğer çiftler anlaşıyorsa yavru alınmayacak çift yoktur. Beslenmeye kafes düzeni, kafesin büyüklüğü, tünekler, kafesin bulunduğu ortam ayrıca etki yapar. zaten birkere yavru alma şansını yakaladıysanız arkası gelir.

Kolay gelsin

Tesekkür ederim değerli yorumun için dostum teşekkürler .

Geri