Karadeniz Pet

kuşların saat kaç gibi üstünü örtmek gerekir ?

• Konbuyu başlatan junius3434
  • Başlangıç tarihi
J

junius3434

Guest
muhabbet kuşlarını saat kaç gibi üstünü örmek gerekir ? ne zaman uyumaya başlarlar ?

muhabbet kuşlarını saat kaç gibi üstünü örmek gerekir ? ne zaman uyumaya başlarlar ?

bende merak ettim şimdi veya örtmek gerekirmi benim kuş oturdugum odada saat en erken 12-1 gibi ışıklar kapanıyor teccübeli arkadaşllardan bende yorum bekliyorum..

Örtmeye gerek yok. Eğer fazla ses yapmazsanız uyurlar. Misal ben çiftlerimin yavruları olduğu için ışık gece sabaha kadar açık durur. Ama loş bir ışık.

ben yinede örtüyorum onun rahatsız olmasını istemem ışığı kapatım üstünü örtüyorum eminim ona da iyi geliyordur bu .

valla bizim ev biraz soğuk olduğu için 10 10 buçuk gibi üzerini beyaz çarşafla örtüyorum renkli olduğu zaman hemen tele zıplayıp gagalıyolar sabahta kalktığım zaman üzerlerini açıyorum.

Bunun belli bir saati yoktur ister akşam vakti ister geceleyin örtebilirsiniz , yani tamamen kuşların uyumasını sağlamak maksat karanlık olunca mecbur uyurlar , fakat sıcak havalarda tavsiye etmem üstüne tül örtmenizi .

Son düzenleme:
bencede hava karardığı zaman, tıbki tabiattaki gibi kuşların istirahat edip ışıktan rahatsız olmadan uyumaları için üzerlerini örtün, ayrıca bu yazın sivrisineklerden, kışın soğuk havaya karşı az da olsa izolasyon sağlar.. Kafese yinede hava girer, boğulmazlar

Geri