Karadeniz Pet

Kuşların suyuna çamaşır suyu konur mu ?

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
Ben kızışması için yemine pul acı biber verilebiliyormuş dediğimde bana herkes yok olurmu öyle şey diyordu bakın beterin beteri varmış :)

Belki doğruluk payı vardır ama çamaşır suyunun çok zararlı olduğunu da unutmamak lazım. Üstelik zararlı organizmalar kadar yararlı organîzmaları da öldürecektir

burda konuşan arkadaşlar ne kadardır kuş bakıyorsunuz ? veya kaç kuşunuz var ? bu insanlar yüzlerce kuş bakmış üretimini yapmış insanlar.

zaten size 1 bardak boşaltın suluklarına demiyorlar. 1 lt ye 1 damla.

yorum yaparken insanların tecrübelerine saygı duyun. zaten siz denemeyin. 1 çift kuşa yapmayın. onlar tüm sularını dezenfekte ediyorlar bu şekilde.

ve dediğim gibi sizin içtiğiniz bir çok içecekte de min. miktarda bulunmaktadır çamaşır suyu.

Ben kızışması için yemine pul acı biber verilebiliyormuş dediğimde bana herkes yok olurmu öyle şey diyordu bakın beterin beteri varmış :)

Pul biber akvaryumculukta özellikle deniz akvaryumunda çok kullanılır. Özellikle dış parazitlerde çok etkilidir ve iştah açıcı özelliği vardır. Kuşlarda ki etkilerini çok bilmiyorum ama en kötüsünden iştah açması gerekiyor.

Tatlı su akvaryumu döneminde balıkları kızıştırmak için tarçın solüsyonu hazırlayıp kullanıyorduk. Gerçekten çok etkiliydi. Kanatlılara faydası varmıdır acaba tarçının...?

Sarımsak suyu hadi neysede çamaşır suyu nedir arkadaş :D

kafasi mi güzel o amcanin dostum güldürdün beni ilk defa duyyorum öyle birşey ...

Pul biber akvaryumculukta özellikle deniz akvaryumunda çok kullanılır. Özellikle dış parazitlerde çok etkilidir ve iştah açıcı özelliği vardır. Kuşlarda ki etkilerini çok bilmiyorum ama en kötüsünden iştah açması gerekiyor.

Tatlı su akvaryumu döneminde balıkları kızıştırmak için tarçın solüsyonu hazırlayıp kullanıyorduk. Gerçekten çok etkiliydi. Kanatlılara faydası varmıdır acaba tarçının...?

Cikletlerde tarçını döktükten 1 hafta sonra hepsinin ağızı doluyordu. Pul biberin renk canlandırdığı söyleniyor ama hiç denemedim.

Beyaz yaş dut versin o patır patır dokuyor iç parazitleri çok sacma camasır suyu başka verecek bişiy yok kanımca ondan veriyor glba

Cikletlerde tarçını döktükten 1 hafta sonra hepsinin ağızı doluyordu. Pul biberin renk canlandırdığı söyleniyor ama hiç denemedim.

Balığın derisini yani mukozosanı etkilediğinden renkleri daha canlı görür ve özellikle beyaz benek gibi dış parazitleri balıktan uzak tutar. Tarçını cichlid türlerinde denememiştim ama canlı doğuran türlerinde çok işe yarıyordu. :)

Balığın derisini yani mukozosanı etkilediğinden renkleri daha canlı görür ve özellikle beyaz benek gibi dış parazitleri balıktan uzak tutar. Tarçını cichlid türlerinde denememiştim ama canlı doğuran türlerinde çok işe yarıyordu. :)

Canlı doğuranlarda gerek yok tarçına onlar balıkların Nuri Alçosu ve Şahin K. Sı :D

arkadaşa 3-5 liraya ilacı var riske girmeye gerek yok. O kadar hijyen başa bela :) Amcaya bir sorar mısın bizde 1 bardak içsek barsak kurtlarını döker miyiz?

walla arkadaşlar bu tarz olgun insanlar uzun süredir uyguladıkları ve olumlu sonuç aldıkları şeyler çok. hani eski toprak deriz ya öyle insanların dedikleri %80 dogru olur önyargılı bakmamak lazım adam yıllardır kuş besleyip uyguluyosa bildiği bişey vardır. ben olsam yapmam ölçüyü bilmediğim için onun yerine pet shoplarda kaliteli ilaçlar var suya katılan onları kullanırım.

Çamaşır Suyu kesmez Tuz Ruhu verin :D

Madem öyle 1 LT suyun içine 1-2 damla siz damlatın içmeye kalkın içinizdeki parazitleri öldürsün. Biz kokusuna dayanamıyorken küçücük canı olan kuşlar 1-2 damla içecek öyle mi ? Böyle birşeyin hiçbir şekilde doğruluk payı olamaz.

Böyle birşey olmaz olamaz. Asla denemeyin !

Arkadaşlar çamaşır suyu içilmesi değil vücuda değmesi veya kokusu bile zararlıdır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 lt de 2 damla etki etmez ama gereksiz bence avisol falan versin paraya kıyamıyordur. Böyle sehır efsaneleri coktur mesela kanarya suyuna aspirin vs ama dedim diye denemeyin Zararlı olabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

forumda küçük yastaki arkadaslarında oldugu unutulmayarak bu tarz baslıkların yöneticiler tarafından silinmesi engellemsi gerektigini öneriyorum

Geri