Karadeniz Pet

Kuşların uyma ve uyanma saatleri?????!!!!!...

• Konbuyu başlatan uçan kuş
  • Başlangıç tarihi
U

uçan kuş

Guest
Arkadaşlar ben biraz geç yattığım için kuşumun üstünü örtüyorum ışık gelmesin diye saat 9,10 gibi sabahda 10,11 gibi açıyorum muhabbet kuşumun üstünü saat kaçta örtüp saat kaçta açmalıyım acaba?????!!!! lütfen yorum atınnnnnnn

Benimkiler hava karanlarken uyumaya basliyorlar(uyku modu) ama ben yatarken ustlerini ortuyorum sabah 9 gibi aciyorum...

9 da örtüp 7:30 da açmalısın. (en geç 7:30 DA)

akşam saat 9 gibi kafesin üstünü örtebilirsiniz...sabah normal de doğadaki kuşlar güneş ile birlikte uyanırlar...ama siz akşam 9 gibi üstlerini örtün...siz yatarken de üstlerini açarsınız öyle gidersiniz odadan...böylece sabahın ilk ışıkları ile onlarda uyanırlar...
not : yaşınızı bilmiyorum ama zaten yakında okullar açılacak eğer okuyorsanız artık geç saatlere kadar oturmayı bırakın...:) erken yatın erken kalkıp okula gidin :)

akşam saat 9 gibi kafesin üstünü örtebilirsiniz...sabah normal de doğadaki kuşlar güneş ile birlikte uyanırlar...ama siz akşam 9 gibi üstlerini örtün...siz yatarken de üstlerini açarsınız öyle gidersiniz odadan...böylece sabahın ilk ışıkları ile onlarda uyanırlar...
not : yaşınızı bilmiyorum ama zaten yakında okullar açılacak eğer okuyorsanız artık geç saatlere kadar oturmayı bırakın...:) erken yatın erken kalkıp okula gidin :)

en mantıklısı bu şekilde.

Arkadaslar benim kuslar her sabah uyandiginda otuyolar ucmak ic7n..kafesin kapisi acilmassa kafesde ora bura zipliyolar..yalniz dersler basladiginda ben tezden gidib gun ortasi falan geliyorum,, yani uyandiklarinda kafes kapali olacakdir sizce napiyim? Acmayinca cok kotu okuyolar,, ustlerni baliyip gidiyimmi?

Kuşlarınız sanırım sürekli dışarıda duruyor? Öyle alıştırmayın (eğer çift ise), ben açıkcası üzerlerine hiç birşey örtmüyorum. Aslında banada yararı oluyor, erken uyuyup erken kalkıyorum.

Bence kuşlar bulundukları ortama alışıyor ama yavru almak istiyorsanız erken yatıp erken kalkmak iyi olur.

bende üstüne birşey örtmüyorum tevfik abinin dediği gibi kalkmama yardımcı oluyorlar..çalar saatten iyiler :D

arkadaşlar benim çift gün ortasında falan ötmeye başlıyo sizce neden ??

Sabahın ilk ışıklarıyla ötmeye başlıyorlar. Bağırınca susuyorlar :)

Geri