petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarınız için kuvvet iksiri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cikiciki tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar denediğim onlarca formül içinde biri var ki çiftlerim 3 gündür sayısız kez çiftleştiler..Dişi sürekli çiftleşme öncesi ötüşlerini yapıyor.

iki bıldırcın yumurtasını kaynattıktan sonra kabuksuz ezin ve serçe parmağınız kadar rendelenmiş havuçla karıştırıp yuvalığın önüne koyun.

her sabah 7 gibi ötmeye başlayan kuşlar iki gündür 5:30 gibi uyanıyor ve çiftleşerek güne başlıyor..

+ ve herkesin çiftleri için banko faydalı mama !! Mama yemiyor diye yakınan arkadaşlar şu mamaya şans verin :)mamayı aşağıda yazdıüım gibi yapın en geç 6 saat içinde mama bitecektir. (yukarıdaki mama tarifinden daha bomba .4 çiftimin hiçbiri reddetmedi)

2 adet bıldırcın yumurtası
    bir çay kaşığı irmir
    yarım etimek
    bir baş brokoli (kettle'da haşladığınız suyun içinde 1-2 dakika beletin)

etimek'i ezin un haline getirin ve doğrama tahtasının üzerinde ekmek bıçağıyla doğrayın kaynamış yumurtalarla brokoliyi.Ama kesinlikle yumurtayı ezmeyin havanda falan doğrayın.

#1 cikiciki, 2 Ocak 2014
    Son düzenleme: 10 Şubat 2014
  2. Akif GÜZEN

Bıldırcın yumurtası ağır gelmez mi acaba? Ne kadar süredir ve ne sıklıkla bu formülü uyguluyorsunuz?

Bıldırcın yumurtası gerçekten çok faydalı ama fazlası karaciğeri çökertiyor.

3. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    üç gündür sabahları hazırlayıp öğleden sonra 3-4 gibi kaldırıyorum kafesten.Bu sabah son verdim yeterince çiftleştikleri için.Unutulmaması fereken kızışmış ve eş tutmuş hayvanlara vermemiz gerektiği tabiiki.
    Karaciğeri çökertmesi konusunda bilgi sahibi değilim

4. Akif GÜZEN

Karaciğere zararlı olduğunu karaciğer tedavisi gördüğüm dönemlerde doktor söylemişti. Fakat dediğim gibi fazlası zarar. Gerçi her şeyin fazlası zarar. Fazla aşırı tüketilmediği takdirde faydaları saymakla bitmiyor.

5. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    merakla bir hafta içinde ne olacağını göreceğiz o zaman :)

6. Akif GÜZEN

Hadi hayırlısı bakalım.

7. ilker şahin

istanbulda dogal olduguna inanarak alacagımız yer nerde var acaba.

8. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    kesin biryer söyleyemiyorum..ancak istanbuldaysanız mısır çarşısında yada google'dan ekolojik ürünler,organik ürünler gibi başlıklarla aratırsanız birçok online satış sitesi çıkıyor karşımıza..ve de büyük 3M 4M migroslarda ekolojik raflarında gördüğümü hatırlıyor gibiyim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:48 -->-> Daha önceki mesaj 13:28 --

1 aydır bıldırcın yumurtası yiyorlar hiç bir zararı yokmuş

9. Yasin Coşkun

Benim kuşlar mama yemiyo ilk defa dün verdim yemediler bugünde verdim yine yemediler attım bende yem verdim aradan bir dk geçmedi yeme saldırdılar hemen biraz ara verecektim ama bıldırcın yumurtası alıstırma amaclı işe yarar mı?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Aksama deneyecegim :)

11. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    alıştırma amaçlı değil de daha besleyici normal tavuk yumurtasından kat be kat fazla mineral ve vitamin olduğu için tercih ediyorum..

12. Yasin Coşkun

Normalini bi yeseler bunuda denerimde..sagolun...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş