Karadeniz Pet

Kuşlarınız için kuvvet iksiri

cikiciki

Meraklı Üye
Arkadaşlar denediğim onlarca formül içinde biri var ki çiftlerim 3 gündür sayısız kez çiftleştiler..Dişi sürekli çiftleşme öncesi ötüşlerini yapıyor.

iki bıldırcın yumurtasını kaynattıktan sonra kabuksuz ezin ve serçe parmağınız kadar rendelenmiş havuçla karıştırıp yuvalığın önüne koyun.

her sabah 7 gibi ötmeye başlayan kuşlar iki gündür 5:30 gibi uyanıyor ve çiftleşerek güne başlıyor..

+ ve herkesin çiftleri için banko faydalı mama !! Mama yemiyor diye yakınan arkadaşlar şu mamaya şans verin :)mamayı aşağıda yazdıüım gibi yapın en geç 6 saat içinde mama bitecektir. (yukarıdaki mama tarifinden daha bomba .4 çiftimin hiçbiri reddetmedi)

2 adet bıldırcın yumurtası
bir çay kaşığı irmir
yarım etimek
bir baş brokoli (kettle'da haşladığınız suyun içinde 1-2 dakika beletin)

etimek'i ezin un haline getirin ve doğrama tahtasının üzerinde ekmek bıçağıyla doğrayın kaynamış yumurtalarla brokoliyi.Ama kesinlikle yumurtayı ezmeyin havanda falan doğrayın.

Son düzenleme:
Bıldırcın yumurtası ağır gelmez mi acaba? Ne kadar süredir ve ne sıklıkla bu formülü uyguluyorsunuz?

Bıldırcın yumurtası gerçekten çok faydalı ama fazlası karaciğeri çökertiyor.

üç gündür sabahları hazırlayıp öğleden sonra 3-4 gibi kaldırıyorum kafesten.Bu sabah son verdim yeterince çiftleştikleri için.Unutulmaması fereken kızışmış ve eş tutmuş hayvanlara vermemiz gerektiği tabiiki.
Karaciğeri çökertmesi konusunda bilgi sahibi değilim

Tavuk yumurtasına oranla 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içermektedir. Bunlara ilaveten 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor.

FAYDALARI NELERDİR?

Uzmanlar özellikle süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye şifa olmaktadır. Tabi bir antibiyotiktir.
Üst solunum yolları enfeksiyonları uzmanlık alanına girmektedir.
Cinsel gücü artırır. ( afrodizyak )
İnsana güç ve zindelik verir.
Çocuklar için vitamin kapsülleri değerindedir. Bedensel ve zihinsel gelişime yardımcı olur.
Çocukların bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve iştahlarını artırdığı belirlenmiştir.
Protein açlığının giderilmesine birebirdir.
Ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırır.

Bıldırcın yumurtasının bulunabiliyorsa, özellikle astım için doğal olanları tercih edilmelidir. Doğal yumurtayı yapan bıldırcın özgürdür. Özgür olduğu için de doğadan astımın ilacı olan ot ve tohumları severek tüketmektedir. Halbuki, üretilen bıldırcınlar, yemle beslenmekte olup hür değildirler.

ÖNEMLİ NOT

Bebeklerde, çocuklarda kullanıldığı gibi kullanılmamalıdır. Yani, bebeğiniz en az 3-4 yaşına gelene kadar vermemelisiniz. Bunun sebepleri şunlardır;
Bebeğin böbrekleri erişkinler gibi çalışmadığı için böbrekleri yormaktadır.
Tavuk yumurtasına göre daha yoğun olduğu için, 2 kat daha fazla alerji etkisi yapabilir. Halbuki, bebeğinin bağışıklık sistemi yeteri kadar gelişmemiştir.

Karaciğere zararlı olduğunu karaciğer tedavisi gördüğüm dönemlerde doktor söylemişti. Fakat dediğim gibi fazlası zarar. Gerçi her şeyin fazlası zarar. Fazla aşırı tüketilmediği takdirde faydaları saymakla bitmiyor.

Karaciğere zararlı olduğunu karaciğer tedavisi gördüğüm dönemlerde doktor söylemişti. Fakat dediğim gibi fazlası zarar. Gerçi her şeyin fazlası zarar. Fazla aşırı tüketilmediği takdirde faydaları saymakla bitmiyor.

merakla bir hafta içinde ne olacağını göreceğiz o zaman :)

istanbulda dogal olduguna inanarak alacagımız yer nerde var acaba.

istanbulda dogal olduguna inanarak alacagımız yer nerde var acaba.

kesin biryer söyleyemiyorum..ancak istanbuldaysanız mısır çarşısında yada google'dan ekolojik ürünler,organik ürünler gibi başlıklarla aratırsanız birçok online satış sitesi çıkıyor karşımıza..ve de büyük 3M 4M migroslarda ekolojik raflarında gördüğümü hatırlıyor gibiyim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:48 -->-> Daha önceki mesaj 13:28 --

1 aydır bıldırcın yumurtası yiyorlar hiç bir zararı yokmuş

Benim kuşlar mama yemiyo ilk defa dün verdim yemediler bugünde verdim yine yemediler attım bende yem verdim aradan bir dk geçmedi yeme saldırdılar hemen biraz ara verecektim ama bıldırcın yumurtası alıstırma amaclı işe yarar mı?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benim kuşlar mama yemiyo ilk defa dün verdim yemediler bugünde verdim yine yemediler attım bende yem verdim aradan bir dk geçmedi yeme saldırdılar hemen biraz ara verecektim ama bıldırcın yumurtası alıstırma amaclı işe yarar mı?

alıştırma amaçlı değil de daha besleyici normal tavuk yumurtasından kat be kat fazla mineral ve vitamin olduğu için tercih ediyorum..

Normalini bi yeseler bunuda denerimde..sagolun...

Geri