Karadeniz Pet

Kusm Sizce Normal mi ?

• Konbuyu başlatan erdemcan
  • Başlangıç tarihi
E

erdemcan

Guest
Bugün çok garip davranmaya başladı bir hiperaktiflndi sürekli hareket ediyor felan delirmiş gibi elimi kafesin içine koydum asagiya bakip yukari bakiyor hizlica tekrarliyor boyle saldircak diye korkdum :D arasira boyle deliriyor birseyi mi var
Muhabbet kusum: http://youtu.be/mkrZplsR1jE

Moderatör tarafında düzenlendi:
58.saniyedeki yaptigi cirpinmayi sürekli yapiyor sabah kanadini cekistirdi kopartacak gibiydi kanadinin birisi disa duruyordu cirpinarak düzeltti sürekli kasiniyor cirpiniyor ve gagasini bir yerlere vuruyor birseyi mi var diye korktum

tv deki sese heyecanlanıyo gibi geldi. Hastaya benzemiyor

beni hep burda kapalı tutuyorsun açta biraz geziyim diyor kuş

6 günlük daha alisamadi acsak gezer geri kafese katmak için avuclamak gerek avuclayincada güveni sarsiliyor ah bi alissa özgürlüğe birakcam evde gezsin ama iste

çıkmak istiyor ama o kuş belli hareketlerinden uçmadanda öğrenemez evi

Dun yanlislikla kafesinden cikti ve geri katana kadar bir hal olduk en sonunda yakaladik da katarken bagirdi isirdi felan bugün herhalde o yüzden biraz korkak ve ürkek bize karsi gerçi hep öyle de bugun dahada bir korkarcasina yaklasdi sanirsam dünkü olaydan smdi disari salmamizi mi oneriyorsunuz

akşam saatlerinde çıkarın geri dönemzse ışığı kapatır kolayca koyarsınız kafese

Zaten birtek aksamlari duruluyor kendini sevdiriyordu sabah elini kafesin içine koy bir o yana bir bu yana kaçar aksam koy sap gibi bakar okşa birşey yapmaz

Ne karanlıkta ne de yakalyıp koymayın kafese. En olmadı acıkınca zten girecek. Güvenini azaltırsınız.

Ya bilemiyorum o kafes yukarı dogru uzunda çok dar be anacım hayvan rahat hareket edemez. :( Artı kraker koyma kusa zarar verıyor dıye duydum.

kafesiniz muhabbet kuşu için uygun değil...!

Erdemcan, kuşunuz kafese kendisi girmeye alışana kadar , kafese girmesini istediğinizde kafesi yaklaştırın kendisine..güzel güzel konuşarak sakin ses tonu ile kafesle birlikte yakınına gittiğinizde gine biraz uğraştırır ama girer..zaten en fazla 1-2 gün sürer bu durum..ben eve ilk getirdiğim günden itibaren kafesin kapısını açık bıraktım. 3. gündü sanırım biz odada yokken kendisi cıkmış bir çiçeğe konmuş aval aval bakınıyordu etrafına : ) biz hiç ilgilenmedik oralı olmadık, ürkütmedik..akşam oldu uykusu geldi mayışık mayışık duruyor gine dışarda..senin sorununu yaşadık, tutmaya kalksak da tutamıyoruz..kafesi yaklaştırdık iyice..bizden çekinerek korkarak girdi içeri..ikinci gün de aynı şeyleri yaşadık..sonraki gün ise babasının evi gibi gibi kafasına estiğinde cıktı canı istediginde girdi..tabi altın bir kural var..kafesin yerini bu ilk zamanlarda asla değiştirmemelisin..bunlar çok zeki ve kavraması yüksek hayvanlar..kafesin yerini ezberliyor ve girmek istediginde kafes yerinde degilse cok büyük telaş yaşıyor..ilk uçuşlarında ufak tefek kazalar oluyor duvarlara pencerelere carpıyorlar..ama cok kısa sürede alışıyorlar, bizimki 1 haftada bütün evin odalarını banyosunu mutfagını ögrendi..canı nereye gitmek istiyorsa oraya uçarak gidiyor..geri alıp getirmek istediğimde kafamdan omzumdan geri gine kaçıyor oraya : ) 1- Kafesin yeri sabir olmalı..2- yumuşak sevecen bir ses tonu ile ve onla konuştugunuzu belli ederek konuşmak dışında bir şey yapmamalısınız..eli alıştırmak için kafese sokun falan diyor bazı arkadaşlar..hiç öyle bişey de yapmadık biz.ilk adım hep kuşumuzdan geldi ama bize güvendiği için geldi..2 aydır bizimle, tek bir kere bile avuçlamadık kuşu..siz de cok kısa sürede bu evreleri gececeksiniz, aynı sizin durumunuzdaydım ilk aldıgımda..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:35 -->-> Daha önceki mesaj 10:28 --

ama bence bir an evvel kafesin kapağını açın, kendisi istediğinde cıksın..belli yani cıkmak uçmak istediği cok..üstüne düşmeyin dilediği gibi takılsın odada..iyice yorulana kadar da siz zorla sokmayın kafese tekrar..ama kafesin kapağı da hep açık olsun, belki kendisi girer..akşam oldu hala girmedi ise de yaklaştırın kafesi iyice bir şekilde girer..

Geri