Karadeniz Pet

Kusma sorunu

• Konbuyu başlatan Dilara Gencer
  • Başlangıç tarihi
D

Dilara Gencer

Guest
Merhabalar hepinize,
Bir arkadaşımın yönlendirmesiyle Hamur'la aranıza yeni katıldık:)
Yaklaşık bir haftadır Hamur oğlumla kusma sorunu yaşıyoruz. Herhangi bir halsizlik, iştahsızlık, üşütme söz konusu değil. Hapşurukla başlayan ve öğürmelerle devam eden sorunumuz kusmayla son buluyor. Gün aşırı yapıyordu bunu ilk olduğu zaman zaten hemen bahsettiğim arkadaşıma danıştım oda buraya yazmamı önerdi. Bugünde 2 kere kustu sabah ve akşam.
Keyfi gerçekten çok yerinde gayet mutlu, enerjik, iştahlı. Yani gördüğüm kadarıyla öyle dışkısında da herhangi bir anormallik yok. İnternetten biraz araştırdım iç organlarla ilgili midesiyle ilgili sıkıntılar olabilirmiş. Bende önce buraya yazmak istedim belki tam olarak ne olduğunu bilen birisi bana yardım edebilir diye.
Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

merhaba.ben bu işte usta değilim.ancak ben de bir erkek kuş var o da 5-6 aylık olunca yem kusmaya başladı gaga taşına. bence kızışmaya başlayınca yapıyordur.benim kuşumun da bir şeyi yoktu.

İlk geldiği zamanlar öyleydi aslında mesela herhangi bir oyuncağına yada parmağıma falan kur yaparken kusardı. Şimdi kur yapmadan direkt salyalı kusuyor. Kızıştığı zamanlar yemiyle kusuyordu. Bende bilemiyorum umarım söylediğiniz gibidir ama beni endişelendiriyor biraz.

benim de 3 aylık erkek muhabbet kuşum var dediğiniz gibi ne halsizlik ne iştah da eksiklik h,ç birşey yok bazen 1-2 tane bazen 15-20 tane yem kusuyor bu 2-3 gün devam etti kuşu alalı 1 ay oldu aldığım arkadaşda petshop sahibi hemen onu arayıp sordum keyfi kusar dedi sonradan da geçti zaten

İlk geldiği zamanlar öyleydi aslında mesela herhangi bir oyuncağına yada parmağıma falan kur yaparken kusardı. Şimdi kur yapmadan direkt salyalı kusuyor. Kızıştığı zamanlar yemiyle kusuyordu. Bende bilemiyorum umarım söylediğiniz gibidir ama beni endişelendiriyor biraz.

levent abi gibi ustalar daha doğru bilgilendirir

Tatlim hosgeldin aramiza. :) Hamurumun sorununa burda cozum bulacagina inaniyorum. Sitede oldukca deneyimli ve bir o kadar da yardimsever ureticiler, muhabbet kusu sahipleri var eminim yardimci olacaklardir. :)

Son düzenleme:
Emin olamıyorum ustalarimiz daha iyisini bilir ama aklimaa geldi kumu varmi belki hazmedemedigi icin kusuyor olabilir mi acaba

Tatlim hosgeldin aramiza. :) Hamurumun sorununa burda cozum bulacagina inaniyorum. Sitede oldukca deneyimli ve bir o kadar da yardimsever ureticiler, muhabbet kusu sahipleri var eminim yardimci olacaklardir. :)

Sağol tatlım hoşbulduk:)
Bende umuyorum bakalım.

Ve kumu var yemliklerinde.
Ayrıca bi fotoğrafını buldum avatara koydum, yarın daha çok fotoğraf eklerim.

Geçen gün benimde aynı sorun oldu ve ilk defa yaptı yem yedi ve eline geldi durduk yere sadece yemin içini elime felan attı yanında eşi de var bu aralar nedense biraz ishal gibi dışkısı normal sadece normal dışkı + biraz sıvı dışkılıyor ve poposunun tüyleri az dışkısnın suyuyla ıslanmış ve kurumuşdu sizin kuşda da mı aynı ?

Geçen gün benimde aynı sorun oldu ve ilk defa yaptı yem yedi ve eline geldi durduk yere sadece yemin içini elime felan attı yanında eşi de var bu aralar nedense biraz ishal gibi dışkısı normal sadece normal dışkı + biraz sıvı dışkılıyor ve poposunun tüyleri az dışkısnın suyuyla ıslanmış ve kurumuşdu sizin kuşda da mı aynı ?

Aslında evet bir aralar öyle de oldu, ama o zamanlar böyle kusması yoktu:/ Dünde sadece bir kere öyle dışkıladığını gördüm.