Karadeniz Pet

Kusma ve Kusma Hareketi Problemi

Emir KECECI

Meraklı Üye
Merhabalar yaklaşık 3 yaşıda evcil jumbo kırığı dişi bir kuşum var geçen yazdan beri kuşum kusar gibi kafasını sallıyor fakat ağzından bir şey çıkmıyor omuzumdaykende ara sıra gurultular duyuyorum bu gurultular kusma hareketi yaparkende geliyor o zamandan bu zamana böyle devam etti bugünde köpüklü bir sıvı kustu tüylerine bulaşan bu sıvı yapışkan bir şey kuruyunca kaldı öyle. Kuşun hareketleri hasta gibi değil kabarma kanatlarını düşürme yok dışkısıda normal seslenince cevap veiryor, kuş kumu belirli aralıklarla değiştirilerek kafesinde sürekli mevcut durumda. Birde yanına başka kuş almıştım o kuştan korkuyordu sonra ayırdım o kuşu aldıktan sonrada uçmamaya başladı ayıralı baya oldu ama halen aynı durumda uçamıyor yani. Beslenmesinde yem dışında suyuna katkı olarak quico vita combex ve ara sıra çeşitli meyve sebzeler veriyorum.bunların dışında mama vesayire vermiyorum. Şuan aklıma bir şey geldi geçen yaz yemin böceklendiğini farketmeden bir kaç kez vermiştim bundanda kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum acaba bağırsaklarında midesinde parazit filanda oluşmuş olabilirmi?

Bu konu hakkında tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Kusma devam ediyor ve kustuğu sıvı kokuyor internette kursakta bozuk yiyecek yemekten iltihaplanma olabilir yazıyor bunun için kullandiginiz bir katki veya yiyecek varmı danıştigim bir yerden yeme ezilmiş sarımsak karistirdiklarini söyledi uygularsam bir sakıncası olurmu.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acaba Nefesi İle İlgili Bir Sorunumu Var Belki Yemek Yoluyla Alakalı Bişeydir

Büyük ihtimal kursak mabtarı var kuşunuzda. 3 gün direk kursağa 5.-6 damlaya tekabül edecek şekilde FLAGYL uygulayın. Bu yöntemi bizzat uyguladım kursak mantarı olan kuşlarda % 100 çözüm. Bunun yanında ishale de etkili. Bu ilacı eczaneden bulabilirsiniz. ( Bu arada benimki öneridir.)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Büyük ihtimal kursak mabtarı var kuşunuzda. 3 gün direk kursağa 5.-6 damlaya tekabül edecek şekilde FLAGYL uygulayın. Bu yöntemi bizzat uyguladım kursak mantarı olan kuşlarda % 100 çözüm. Bunun yanında ishale de etkili. Bu ilacı eczaneden bulabilirsiniz. ( Bu arada benimki öneridir.)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkür ederim ama kuşum malesef bugün öldü. Ama bu olay başkalarının başına gelirse belki bu konu karşılarına çıkar faydalanırlar. İyice ağırlaştı yemez içmez oldu belki belirtileri o hareketlerdi biz anlayamadık hastalık iyice ilerledi Dün aksamdam ihtibaren ağırlaştı yemez icmez oldu ve kaybettik.

Teşekkür ederim ama kuşum malesef bugün öldü. Ama bu olay başkalarının başına gelirse belki bu konu karşılarına çıkar faydalanırlar. İyice ağırlaştı yemez içmez oldu belki belirtileri o hareketlerdi biz anlayamadık hastalık iyice ilerledi Dün aksamdam ihtibaren ağırlaştı yemez icmez oldu ve kaybettik.

Kuşunuzun ölmesine çok üzüldüm:(
Bende aynı sıkıntıyı yaşadım forumda çözüm bulamadım veteriner vitasure yenidoğan maması verdi şırıngayla besledim kuşum ancak öyle topladı ne yese kusuyordu. Enfeksiyon içinde amoklavin pediatrik surup verdi şuan iyileşti çok şükür. Aynı sıkıntıyı yaşayanlara yardımcı olması için yazdım mahalle veterinerleri pek bir şey anlamıyor bunu prof verdi onun için paylaşmak istedim inş birine yardımcı olur. İstanbuldaysanız kesinlikle istanbul üni veterinerlik fakültesine gidin.

Cok gecmis olsun.Uzuldum.

Geri