Karadeniz Pet

kustaki hırıltı

ayhanakbas

Meraklı Üye
muhabbet kuşunu aldığım gunden beri kuyruk kısmı eğri.surekli şekilde geceleri uykuyu bolecek sekilde hırıltı geliyor arada içli içli tıkanmıscasına soluk cekiyor.kuscuya sordugumda astım soğuk algınlığıyla ilgili ilaç verdi suyuna karıstırdım herhangi bir etkisini göremedim.baska yapılması gerekenler nelerdir?,

Uploaded with ImageShack.us

vitamin ver ihsalsede suyuna çay kaşığının ucuyla türk kahvesi atabilirsin vede sıcak ortam lazım geçmiş olsun...

Kuyrukta sallanma mevcut mu? Saat gibi tik tik atar nefes alırken..Büyük ihtimal Solunum yolu hastalığı mevcut kuşta.. Baytril 2.5 kullanmanız lazım bu durumda..

Kuyrukta sallanma mevcut mu? Saat gibi tik tik atar nefes alırken..Büyük ihtimal Solunum yolu hastalığı mevcut kuşta.. Baytril 2.5 kullanmanız lazım bu durumda..

yusuf kardeşim dediğin durum kusumda mevcut.baytril kesin geçirir mi bu hastalığı ve hırıltıyı?ayrıca kusun kanatlarında titremede var.aldığım yerde kantlarını kesip çekmişler mi tam olarak anlayamadım.uçamıyor zaten.resim:

Uploaded with ImageShack.us

bu fotograf iki hafta onceki bir fotograf şimdi yine biraz daha uzadı.ceresi mavileşti bir de su hırıltıyı kesse gercekten çok iyi olacak

benim kışumdada hırıltı var tüyleride döküldü uçamıyor ne yapmam lazım mantar olmuştu o geçti ama uçamjyor tüyleride çıkmıyot

benim kışumdada hırıltı var tüyleride döküldü uçamıyor ne yapmam lazım mantar olmuştu o geçti ama uçamjyor tüyleride çıkmıyot
Burdan kuşunda solunum problemi(broşit,astım,solunum güçlüğü,hırıltı vs.) olan tüm muhabbet kuşusever arkadaşlara sesleniyorum.Ben 2 hafta boyunca kuşun suluğuna aviastım kattım iyileşme sağlayamadım.Yine 1 hafta boyunca suluğuna 200 mg amoklavin karıştırdım hiçbir sonuç alamadım.Forumda farklı başlıklarda okuduğum bir çok metodu denedim ancak iyileşmeyi forumdaki hido94 kardeşimizin söylediği tetradox ilacıyla sağlayabildim.Tetradox 100 mg tablet (eczaneden temin ediniz) kapsülün 3'te 1'ini yarım suluğa karıştırın.5 gün uygulayın.Her gün suyu değiştirin. Allah'ın izniyle kuşunuz iyileşir.Kuşumuz nefes alamamaktan nerdeyse uyuyamaz haldeydi,şu anda gayet sağlıklı ve neşeli .

Geri