petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuştan soğumak üzereyim yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur ATAR tarafından 16 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Arkadaşlar muhabbet kuşu aldım bugün gidip. 2-3 ay civarındaymış zaten büyükler de vardı bunlar gayet küçük. Beyaz ama albino değil kuşun, çok çok açik bir mavi tonu var göğüs kısmında o kadar. Kuşun rengini duruşunu vs çok sevdim ancak kuş dişiymiş. Ben de beyaz renk istediğim için dişi olsun o zaman dedim çünkü tek kalmıştı. Şimdi internette araştırma yaptım herkes dişilere gömüyor da gömüyor.. Yok konuşamazmış yok oyuncu değilmiş vs.. Benim için çok konuşması önemli değil 3-4 kelime söylesin en fazla yeter ama oyuncu olsun ele gelsin bana alışsın ben onu çok sevdim şimdiden ancak dişi diye bunları yapmaz mı? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkür ediyorum ve alışması dişi diye daha mı uzun sürer acaba neler yapmalıyım? Sağolun.. :eek:

2. aleynaa

aleynaa Guest

kuştan soğumak üzereyim başlığını pek yakıştıramadım açıkcası ama neyse , öncelikle hemen konusmasını beklemeyin sakin olun yavaş hareket edin. Sadece 1 kelime tekrarlayın yoksa kafası karışabilir , heceleyerek söyleyin isterseniz ses kaydıda yapabilirsiniz , benim 2 tane dişi kuşum var korkuyolar ama biri kendini sevdiriyor banyo yapıyor ve hareketli diğeri de kafasına eserse bir şeyler söylüyor ama anlaşılmıyor. Yani kuşları dişi diye ayırmamak lazım dişi kuşlarda eğitilebilir..

3. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Yanlış anlamışsınız, benim derdim öyle çok konuşması değil orda da belirttim. Ben bana şaklabanlıklar yapan, elimde kolumda omzumda yürüyen, kısacası arkadaş gibi olabileceğim onunla oyun oynayabileceğim bir kuş olsun istiyorum ki muhabbet kuşları böyle oluyormuş zaten. Ama internette dişiler pek oyuncu olmaz konuşamaz erkekler daha iyi vs. yorumları aldım anlatabilmişimdir umarım

4. aleynaa

aleynaa Guest

eski kuşum dişiydi ve öyle oyuncuydu ki , pencereden dışarıyı izler , ceviz kabuklarıyla oynar ,kafamızda dolaşır omzumuza konar alnımızı ısırır ve kafesine peçete atsak hemen alır dışarı atardı sadece parmağımıza gelmezdi o kadar :) Yani herşey sizin ilginizde biter kuşun cinsiyetiyle bir ilgisi yok :)

5. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Sevindim, umarım böyle olur. Konuşup konuşmaması çok dert değil ama oyuncu olsun, bana şaklabanlıklar yapsın yaramaz olsun yeter :D

6. aleynaa

aleynaa Guest

umarım umduğunuz gibi olur :)

7. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Umarım ama halâ çok kafam karışık, herkes erkekleri seviyor anlamadım

8. ali yapılıcan

ali yapılıcan New Member

Beğenileri:
    0
    dişi olsa da senin ilgilenmene bağlı sen onunla ne kadar çok ilgilenirsen sana o kadar çok bağlanır.biraz üzerine yoğunlaşman gerek.4-5 kelime çok rahat söyleyebilir..ele alıştıktan sonra küçük bir kağıdı top şeklinde yap kafesin üstüne ikisini koy atmaya bayılır bunun gibi oyunları sende bulabilirsin..

9. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

Anladım yani dişilerinde oyunculukta üzerine yok demek oluyor bu tamamen bana bağlı :) ben onunla ilgilenirim yeter ki bana yakınlaşsın ilgime paralel olarak :)

10. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    nanza dişi erkeğe nispeten kelime dağarcığı küçük olay bu

konuşmaz değil yani. bendede şuan altında yavru olan dişim evcil

11. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

tek fark bu yani? eğer tek fark buysa benim için sıkıntı yok dediğim gibi 3-5 kelime konuşsun yeter ama yeter ki oyuncu olsun yaramaz olsun eğlensin benimle

12. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    kardeş benim jumbo yeşil dişi kuşum vardı çok oyuncuydu ve 3 kelime konuşuyordu ama erkekler kadar net değil zaten kuş erkek yada dişi olsun eğer yavruyken alınca insanları benimsiyor diğer kuşlara karşı asosyal oluyor 2 yaşına gelince yanına ne kadar erkek kuş aldıysam hepsini dövdü yani eğer küçükken aldıysan 35 yada 40 günlük civarı dişi erkek farketmez

13. Onur ATAR

Onur ATAR Guest

kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama 35-40 günden fazladır. 2-3 ay arasıdır. yine de çok geç almış sayılmam herhalde ?

14. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    konuşma olarak erkekler daha yatkın,fakat oyuncu dediğinizde oynamayı öğretirsen,vakit ayırıp ilgilenirsen oynamayacak kuş yok.herşey zaman ve şevkat

15. aleynaa

aleynaa Guest

daha fazla konuştukları için olabilir .. ama yinede pek fark yok :)

16. Nilgün BULUT

dişi kuşlar erkek kuşa göre hem daha hırçın oluyorlar hemde daha cana yakın.benim dişi kuşum bana çok bağlıydı ama ben petshoptan almadım üretimhaneden aldım bebekti daha gagasındaki siyahlık gitmmemişti.petsopcular hasta kusu sağlıklı.6 aylık kuşu 2 aylık yapıyorlar karşılarında salak var sanki

17. aleynaa

aleynaa Guest

üretimhane her şehirde bulunuyor mu ki ?

18. Emre ERTURK

Konusur ama tabi ama erkege gore daha az.

Sayfayı Paylaş