Karadeniz Pet

Kuşu alıştıramayanlara öneri "Ahşap Obje"

cikiciki

Meraklı Üye
Burada her gün aynı başlıklarla aynı sorun yazılıyor ve birçok kişi alıştıramamaktan şikayetçi..
Haftasonu çeşitli mağazalarda ahşap dekoratif ürünler aradım .Maksadım aldığım şeyi başucuma koyayım ve kuş da bana ne kadar yakın olursa o kadar samimiyetimiz artar düşüncesiydi..ve evet 7 günümü aldı ,artık polar yeleğimin içine girip uyuyor..

1-Kuşum 40-45 günlük
2-3 gün kesinlikle yanına yaklaşmadım ,diğer kuşlarımı görmesine izin vermedim,kuş sesi dinlemedi,her gün aynı saatlerde (sabah 10 dakika ,akşam 3 kez onar dakika onunla konuştum,her konuştuktan sonra kafesin içine bir parça dal darısı bıraktım.
3-Ona akşamları abajurla loş bir ortam yarattım(oda ışığını açmadım)
4-Ve 4. gün usulca parmağımı göğsüne uzattım ,geldi .Loş ortamda beraber çizgi film izledik akşamları.Satın aldığım ahşap obje ona doğal bir hava yarattı

Şimdi olan kucağıma laptopu aldığım zaman çizgi film sesini duyar duymaz kafeste kuduruyor :););)

t78jh.jpg

benim kuşlarım 8 aydır benimle birlikteler ilk 2 haftamız güzel geçmişti fakat sonrasında derslerin yoğunluğundan dolayı vakit ayıramadım ve fevri davrandım onlara artık bana bi yabancı gibi bakıyolar beni tanıyolar fakat bende korkuyolar çok pişmanım :(

Geri