Karadeniz Pet

kuşu alıştırma

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
mamasını tabağı koyup kuşu da elime alıp tabağa bırakırsam 1 dak. bekleyip sonra uçuyor evde yerde geziyor kuşçu 10 gün çıkarma demişti ama dayanamayıp çıkardım acaba hatamı yaptım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oncelikle kusunuz çok güzel maşallah :D Kuşçu bıraz az soylemıs en az 20 gün cıkarmasanız ıyı olur forumda arastırırsanız yenı gelen kuşlara ne yapılması gerektıgını daha ıyı cevap alabılırsınızz

forumda bazıları dışarı sal evi tanısın diyenlerde var ama gene de ustalardan yardım almak gerekir

En az 20 gün salmaman gerekirdi.

20 gün salmamak iyidir sev okşa geri koy alışması için :)

erkek diye aldım doğrumu dur yaşını da 1 ve 1.5 dedi

Cınsıyetını bılemem ama daha 3-4 aylık

ben 2.günü saldım ne çarptı ne de bişe yaptı sadece kafesini KAPISInı bulamadı

Birsüre cıkartılmaması gerekir ortama alıssın diye. ama erken cıkartırsan da bi zararı olmaz

teşekkürler kuş çok heyacanlı dışarı çıkmak can atıyor

kuş bir hafta oldu bir türlü ele yanaşmıyor bazen kaçıyor halının üstünde geziyor frakat ele getiremiyoruz bir yöntem varmı ?

Aslında benim görüşüm kuş uçarak odayı öğrenmeli . Ben her ikisinide denedim 3hafta bekledim saldım yine çarptı her yere alır almazda saldım yine çarptı hiç bir fark göremedim ben tabi bu benim Görüşüm :)

kuş odayı örendi yanlış da olsa saldık kuş cin gibi her tarafı biliyor fakat ele yanaşmıyor bırakın ben gezeyim diyor gezmesinde dolaşmasında sıkıntı yok fakat tekrardan kafese koymak bir zülüm birde korkuyoruz üzerine basarız diye yukarlarda durmuyor yerde ve ele gelmiyor nasıl ederiz de ele ve omza gelmesini sağlarız saygılar

kuş odayı örendi yanlış da olsa saldık kuş cin gibi her tarafı biliyor fakat ele yanaşmıyor bırakın ben gezeyim diyor gezmesinde dolaşmasında sıkıntı yok fakat tekrardan kafese koymak bir zülüm birde korkuyoruz üzerine basarız diye yukarlarda durmuyor yerde ve ele gelmiyor nasıl ederiz de ele ve omza gelmesini sağlarız saygılar

Saçlarını sever aslında kuş kafana çıkar eline al ama sıkma kuşu omzuna koy sıkılma bunu yapmaktan sürekli al koy al koy kemirecek yer aradıgı için kiyafetinden felan haz duyar bidaha inmez omuzdan

Kafesin agzını aç kendi girsin

Saçlarını sever aslında kuş kafana çıkar eline al ama sıkma kuşu omzuna koy sıkılma bunu yapmaktan sürekli al koy al koy kemirecek yer aradıgı için kiyafetinden felan haz duyar bidaha inmez omuzdan

Kafesin agzını aç kendi girsin

teşekkürler deneyeceğim

bir türlü omuzda durmuyor yere konuyor kaldığı yerde kalıyor dışarda hareketsiz kafeste hareketli ele gelmiyor bu yavru inat çıktı bir haftayı geçti eve geleli alışma durumu nedir sizce ?

20 gün kafesden çıkmamış kuş çıkınca çok fazla panik yapar üstelik yavru diye almış oldugunuz kuş büyümüş olur kuş kafese alışma sürecini yani yem yemeye başladıkdan 2 gün sonra kafesden çıkarıp egitime geçebilirsiniz çıkararak en iyisi yapmışsın

kuş sürekli yerde bulunduğum yerde kalıyor ne açlık ne susuzluk aklına gelmiyor yakalayamıyoruz da çok çevik ama gel görkü bulunduğu yerde kalıyor bu kuşta problem mi var birbucuk hafta oldu alalı

Geri