Karadeniz Pet

kuşu bana alışıyormu?Ve bazı acil sorular.

berkay_885604

Yeni Üye
Öncelikle uzun bir yazı yazdım :D .İyi günler,daha önceden muhabbet kuşum bana alışmıyor diye konular açmıştım :D .Şimdi konu şu bugün elimi kafesin içine soktum ilkten biraz kaçtı sonra elime geldi.Azıcık göğsünü sevdim sonra elimde merdiven gibi parmaklarıma tırmandı.Ara sıra tüneğe gitti ama yine aldım.Aralarda ilkten korkuyo ama geliyo sonra.Sonra kafesi temizlemek için saldım ilkten baya kaçtı sonra yine zarla zorla avucuma almadan parmağıma aldım ve yavaş yavaş orda da merdiven gibi parmağımda oynattım ve kafese koydum.Sizce kuşum bana alışmaya başlamışmıdır?Başladıysa ne zamana kadar benden korkmadan omuzumda filan taşırım :D bunu gerçekten çok istiyorum benle beraber omuzumda dolaşmasını elimi uzattığımda gelmesini yanımdan ayrılmamısını sizce ne zaman bu olur.Bide şu var kafesin altına gidince benden hep kaçıyo neden? Tünek te fazla kaçmıyor ama kafesin altında hep kaçıyo bazen ara sıra tüneğe tırmanıp ordan elime geliyor.Bazen ona kuş sesi dinletiyom sizce bir sorun olur mu? Genelde çıldırıyor çok ötüyor. :D
acil sorular:
1-Kafesin altında gazede var ve onu parçalıyor onla oynuyor ve galiba bazen yiyiyor bişey olur mu?
2-Bugün gördüm dışkısını yiyordu neden ve bir zararı olur mu?
lütfen ayrıntılı bir şekilde cevaplayın ve mümkün olduğunca bütün sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.... :D :D :D
Buda kuşum:
9159inciv6681616.jpg

Elinizde korkmuyırsa omzunuza da kısa bi süre içinde alışabilir. Korkutacak şeyler yapmayıp elle beslemenizle yakın mesafeden kelime öğretme antrenanlarınızla bir ay içinde baya alışır, sonuçta miniminnak bi yavrucuk kendisi. :) Muhabbet kuşları çok eğlenceli oyunu muzipliği seven samimiyet kuran yanımıza gelip bizimle uğraşan kuşlardır. Bu aşamalara geldiğinde zaten kendisi gelip omzunuza başınıza konacaktır. Evin içinde olmak şartıyla omzunuzda sizinle gezecektir.
3 yıl bizimle yaşayan önceki kuşumuz yemek yerken gelip tabağımdan pilavları tırtıklardı. Soda içtiğimde ta uzaklardan elime uçup şişenin ağzını gagalardı. :) Bunlar tabi ki çok hoş şeyler, iyi bir diyalog kurduğunuz sürece tüm bunların olması bence birkaç ayı bulmaz.

Elinizde korkmuyırsa omzunuza da kısa bi süre içinde alışabilir. Korkutacak şeyler yapmayıp elle beslemenizle yakın mesafeden kelime öğretme antrenanlarınızla bir ay içinde baya alışır, sonuçta miniminnak bi yavrucuk kendisi. :) Muhabbet kuşları çok eğlenceli oyunu muzipliği seven samimiyet kuran yanımıza gelip bizimle uğraşan kuşlardır. Bu aşamalara geldiğinde zaten kendisi gelip omzunuza başınıza konacaktır. Evin içinde olmak şartıyla omzunuzda sizinle gezecektir.
3 yıl bizimle yaşayan önceki kuşumuz yemek yerken gelip tabağımdan pilavları tırtıklardı. Soda içtiğimde ta uzaklardan elime uçup şişenin ağzını gagalardı. :) Bunlar tabi ki çok hoş şeyler, iyi bir diyalog kurduğunuz sürece tüm bunların olması bence birkaç ayı bulmaz.
teşekkürerler cevabınız için ama keşke benim kuşumda böyle olsu bugün yine elime alırken hep kaçıyo zarlo zorla tekrar geliyo ve elime aldığımda dışaraı çıkmak istiyor sizce salayım mı? :( :'(

Tek çare zaman vermek. İlgileneceksiniz ama aşırı ısrar kuşu da rahatsız eder.

Tek çare satmak. Aksi taktirde kuşa yazık. Daha kaç gün oldu sert çıkmayım diyorum. Ama gerçekten siz bu sabırsızlıkla bu işi yapamazsınız

ve o erkek kus u ciflestirmek için aldım 1 kere elime gelsin diye elimi uzattmadım bi denim dedim sabah elimi kafese soktum uzattım kaçmadı kanadını filan oksadım kusa bişey yapmasan bile 2 ay sonra filan ortama alıstımı sana alıstımı ele filan geliyo ama bakamam diyiyosan sabır işi bu isler kusu geri ver

Kuşunuz çok tatlı bi yavrucuk. Benim 3 yıl beslediğim kuşumun da bebekliğine benziyor. Eğer şiddet uygulamadan sabırla ilgilenirseniz benim anlattığım şeyleri sizin kuşunuz da yapacaktır. Ama bekleyemiyorsanız ve bu yüzden kuşcağızı elden çıkaracaksanız yenisini de almayın, çünkü daha iyisi olmayacak.

Daha ne kadar oldu bana bi söyleyin. Eğitimde neler yaptınız diyorsunuz. Anlatıyoruz. Uygulamıyorsunuz. Kuşu suçluyorsunuz. Yazık hayvancağız çok ürktü. Şehrinizi s[yleyin bari bana yakınsa ben alayım hayvancağızı. Sonra eğitip size nispet yaparım burda

Geri