petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşu Ele Alıştırma yöntemleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa BÜYÜK tarafından 27 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Bu konuda bilgi verebilecek olan kimse var mı? Elimde 3 aylık bir mubiş var ve benden baya kaçıyor.

2. Tevfik AKTUNÇ

En basit yöntemi aç bırakıp daha sonra elinizle yem yedirmeye çalışmak diye biliyorum.

Çok mu klişe oldu acaba bu?

#2 Tevfik AKTUNÇ, 27 Mart 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mart 2013
  3. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    aslında klişe değil de ben kıyamıyorum yemlikleri önünden almaya :(

4. Tevfik AKTUNÇ

Benim yazdığım klişe bile olmamışta :) Bi deneyin belki alışır ele o zaman denemekten zarar geleceğini düşünmüyorum.

5. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    bu gece yhemsiz bırakayım bari yarın akşama kadar bakalım ne olacak sonucu yazarım buradan

6. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    Kuşu bana yaklaşmaya çok korkuyor aceba neden olabilir sizce yoksa yaşı görünenden büyük mü?

7. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    görünümü yaşından büyük :)

8. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    nasıl yaniii. geçen gün vardığımız son karar 3 aylıktı :( Bir türlü yanaşamadım kerataya

9. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yok hocam kuşunuz 3 aylık. Forumda eğitme konuları mevcut onları uygulamanızı öneririm.

10. berke ünal

korkması normalaç bırakma parmağını uzat kaçacak sürekli önüne koy eninde sonunda basıo meraklı kuşlar

11. BERK GARİPOLAN

kuşunu ac bırakma daha ufak sana alışması uzun sürmez eğitim süreclerini uygulaman lazım forumda var.En önemlisi ona elinin zararsız olduğunu inandırmak ve güvenini kazanmak bnm kuşumda senn ki kadar 3 aylık oldu aldğımda 2 aylıktı şuan elimden inmiyor.sabırlı olmalısın hep ilgilen ve ele alıştırma metotlarını uygula sakın kuşuna eziyet cektirtme ac fln bırakma.eğer elinden yem yemesini illa istiyosan kafesini ac ucsun icerde biraz sonra acıkıyolar zaten o zaman elinle ona yavaşca yaklaşarak yem vermeyi deneyebilirsin.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

12. cicikuş

cicikuş Guest

arkadaşlar kuşum aşırı derece kaşınıyor deli oluyor kaşınmaktan. çıldıracak gibi kaşınıyor. öyle ulu orta da değil odaya saldığım zaman televizyonluğun alt bölmesine saklanıyor kuytuda deli gibi kaşınıyor. bit spreyi kullanıyorum ama bunu nasıl kullanmam lazım kuşa mı sıkıcam yoksa kafesemi? ben kuşa sıkıyorum petshop öyle dedi haftada bir defa yapmam gerekiyormuş ama şüphe ediyorum çünkü hiç fayda etmiyor deli gibi kaşınıyor mubişim. birde kaşınırken tüylerini kabartınca derisini gördüm kıpkırmızıydı kanıyo sandım beni endişelendirmeye başladı ne yapmam lazım yardı medin lütfen :(

13. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    yok aç bırakmıyorum ona gönlüm el vermiyor. bakalım zamana bıraktım alışacaktır elbet bir gün. cickuş eğer kuşunuz benim gibi yavru ise kaşınması çok doğal tüy değiştiriyor birde kanatları uzuyor fazla dert etme ilaca da boğma. ama diğer bir ihtimalde bit olması kanatlarının altını kontrol et.

14. Kerem KAPLAN

Benımki ilk geldiği günden beri elimde sizinkide alışır yeterki zaman ayırın.

15. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    inş artık. çok kaçmıyor ama ele de gelmiyor. değişik sesler çıkarmaya başladı konuşma emaresi sanırım...

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşunu aç bırakarak alıştırma