Karadeniz Pet

Kuşu Ele Alıştırma yöntemleri

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Bu konuda bilgi verebilecek olan kimse var mı? Elimde 3 aylık bir mubiş var ve benden baya kaçıyor.

En basit yöntemi aç bırakıp daha sonra elinizle yem yedirmeye çalışmak diye biliyorum.

Çok mu klişe oldu acaba bu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
aslında klişe değil de ben kıyamıyorum yemlikleri önünden almaya :(

bu gece yhemsiz bırakayım bari yarın akşama kadar bakalım ne olacak sonucu yazarım buradan

Kuşu bana yaklaşmaya çok korkuyor aceba neden olabilir sizce yoksa yaşı görünenden büyük mü?

nasıl yaniii. geçen gün vardığımız son karar 3 aylıktı :( Bir türlü yanaşamadım kerataya

Yok hocam kuşunuz 3 aylık. Forumda eğitme konuları mevcut onları uygulamanızı öneririm.

korkması normalaç bırakma parmağını uzat kaçacak sürekli önüne koy eninde sonunda basıo meraklı kuşlar

kuşunu ac bırakma daha ufak sana alışması uzun sürmez eğitim süreclerini uygulaman lazım forumda var.En önemlisi ona elinin zararsız olduğunu inandırmak ve güvenini kazanmak bnm kuşumda senn ki kadar 3 aylık oldu aldğımda 2 aylıktı şuan elimden inmiyor.sabırlı olmalısın hep ilgilen ve ele alıştırma metotlarını uygula sakın kuşuna eziyet cektirtme ac fln bırakma.eğer elinden yem yemesini illa istiyosan kafesini ac ucsun icerde biraz sonra acıkıyolar zaten o zaman elinle ona yavaşca yaklaşarak yem vermeyi deneyebilirsin.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

arkadaşlar kuşum aşırı derece kaşınıyor deli oluyor kaşınmaktan. çıldıracak gibi kaşınıyor. öyle ulu orta da değil odaya saldığım zaman televizyonluğun alt bölmesine saklanıyor kuytuda deli gibi kaşınıyor. bit spreyi kullanıyorum ama bunu nasıl kullanmam lazım kuşa mı sıkıcam yoksa kafesemi? ben kuşa sıkıyorum petshop öyle dedi haftada bir defa yapmam gerekiyormuş ama şüphe ediyorum çünkü hiç fayda etmiyor deli gibi kaşınıyor mubişim. birde kaşınırken tüylerini kabartınca derisini gördüm kıpkırmızıydı kanıyo sandım beni endişelendirmeye başladı ne yapmam lazım yardı medin lütfen :(

yok aç bırakmıyorum ona gönlüm el vermiyor. bakalım zamana bıraktım alışacaktır elbet bir gün. cickuş eğer kuşunuz benim gibi yavru ise kaşınması çok doğal tüy değiştiriyor birde kanatları uzuyor fazla dert etme ilaca da boğma. ama diğer bir ihtimalde bit olması kanatlarının altını kontrol et.

Benımki ilk geldiği günden beri elimde sizinkide alışır yeterki zaman ayırın.

inş artık. çok kaçmıyor ama ele de gelmiyor. değişik sesler çıkarmaya başladı konuşma emaresi sanırım...

Geri