petshop

kuşu erken konuşturma yolları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve recep omer tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. recep omer

arkadaşlar kuşumu 1 ay önce aldım konuşmadı çok ilgi gösteriyorum hangi kelimeyi öğreteyim yardım keşke benimki de konuşsa:confused::confused::confused:

2. Ayşe KILIÇ

Kaç aylık kuşunuz.3 aylık varsa konuşturma çalışmalarına başlayın.Kuşlar içinde sert ünsüz (p,ç,t,k) geçen kelimeleri daha rahat söylerler.Ona göre kelime seçimi yapabilirsiniz.Örneğin,cici,cicikuş gibi.

#2 Ayşe KILIÇ, 27 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ekim 2014
  3. recep omer

kuşum 2 aylık arkadaşlar 2ila 4 ay arasında fazla konuşur demişti

4. Ayşe KILIÇ

Bazı kuslar daha erken de konusabilio ama benımkısı 3 aylıkken konusmustu.İlk kelimesini cıkarması da 1 ayını almıştı.O yuzden sabredin ve kelime tekrarlamaya devam edin.Nacizane tavsiyem önce tek bi kelimeye odaklanın.Onu net çıkarınca diğerlerine geçersiniz.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    318
    cici kuş şıkıdım babacık aşkım bu tarz kelimeleri daha çabuk kavrıyorlar.. Kuşunuzla sürekli bıkmadan ilgilenin inşaallah konuşacaktır

6. Tunç ÇAĞATAY

1 ayda kuşa konuşmayı öğretmeyi beklemeyin, belki hiç konuşmayacak kuşları konuşmaları için almayın besleyip arkadaşınız olsun diye alın.

Sayfayı Paylaş