Karadeniz Pet

Kuşu Evcilleştirmek

• Konbuyu başlatan bug55
  • Başlangıç tarihi
B

bug55

Guest
kuşumu alalı 3 gün oldu.videolarda diyoki kuşunuzu hergün elinize alıp sevin.fakat benim kuşum buna izin vermiyor.kuşumu tutuyorum ama ısırmaya çalışıyo anlaşılan çok rahatsız oluyor.önerilerinizi bekliyorum.

bakın kendnizde söylüyorsunuz kuşu alalı 3 gün olmuş biraz kuşunuza sizi tanıma süresi verin bu süre 1-2 hafta olabilir.eğer üstüne çok giderseniz bu seferde size alışması zor olur.

fakat diyorki kuşunuzu aldığınızdan beri diyor.yoksa ilerki zamanlarda buna hiç izin vermez diyor.

kuşunuz yavrumu?

çok iyi o zaman eğitmek çok kolay olur.korkurtmadan yanına yaklaşın avucunuzun için yem koyun kafes içine sokun elinizi siza yakın olmasını sağlayın.

Kafese elinizi sokmak onu tedirgin edecektir ordan oraya zıplayacaktır 1 hafta dursun sonra yapın her gun yanına gidin gözlerine bakın konusun sonra yem elinizle yem verin

önemli olan bi hafta beklemek değil kardeşim kuşu ürkütmemeye çalışın elinize yem koyun ve elinizi yavaşça ona yaklaştırın kafesin içinde veya dışında.sonra size güvendikçe bazı şeylere izin vericektir o.Kuşunuz tekse işiniz daha kolay.Ama onu yalnız bırakmayın ilgilenin kuşla.

yemi uzatıyorum fakat yemek istemiyor kendi yemek yerinden yemek istiyor.

alışır diyosunuzda benden özgüvenini kaybetti.3 saat önce filan yemi uzattığımda yiyiordu fakat sonra tutunduğu direk çöktü ve sağa sola uçuşmaya başladı.3 saatir elimi uzattığımda sağa sola gidiyor.

Her kuş hemen alışacak veya 1 hafta sonra alışacak diye bir şey yoktur benim kuşum geldiği gibi alıştı.Sana tavsiye ilk başlarda çok yanlış yapmışın sakın kuşu eline alma.Elini 2-3 gün kafese sokma dışardan onla kısık sesle konuş.2-3 gün sonrada parmağını uzat eğer kaçıyorsa elini çıkar 10 dakka daha konuş tekrar dene ama sakın kaçıyorsa zorlama...

tamam sorun bitaz geçti gibi elimi yemli uzatıyorum ilk yemiyo sonra benim yüzüme bakıyor sonra yemeye başlıyor

Geri