petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşu Evcilleştirmek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bug55 tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. bug55

bug55 Guest

kuşumu alalı 3 gün oldu.videolarda diyoki kuşunuzu hergün elinize alıp sevin.fakat benim kuşum buna izin vermiyor.kuşumu tutuyorum ama ısırmaya çalışıyo anlaşılan çok rahatsız oluyor.önerilerinizi bekliyorum.

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    bakın kendnizde söylüyorsunuz kuşu alalı 3 gün olmuş biraz kuşunuza sizi tanıma süresi verin bu süre 1-2 hafta olabilir.eğer üstüne çok giderseniz bu seferde size alışması zor olur.

3. bug55

bug55 Guest

fakat diyorki kuşunuzu aldığınızdan beri diyor.yoksa ilerki zamanlarda buna hiç izin vermez diyor.

4. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    kuşunuz yavrumu?

5. bug55

bug55 Guest

daha bir aylık

6. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    çok iyi o zaman eğitmek çok kolay olur.korkurtmadan yanına yaklaşın avucunuzun için yem koyun kafes içine sokun elinizi siza yakın olmasını sağlayın.

7. bug55

bug55 Guest

1-2 hafta sonramı yoksa şimdimi

8. Tunç ÇAĞATAY

Kafese elinizi sokmak onu tedirgin edecektir ordan oraya zıplayacaktır 1 hafta dursun sonra yapın her gun yanına gidin gözlerine bakın konusun sonra yem elinizle yem verin

9. Bulutinci

Bulutinci Guest

önemli olan bi hafta beklemek değil kardeşim kuşu ürkütmemeye çalışın elinize yem koyun ve elinizi yavaşça ona yaklaştırın kafesin içinde veya dışında.sonra size güvendikçe bazı şeylere izin vericektir o.Kuşunuz tekse işiniz daha kolay.Ama onu yalnız bırakmayın ilgilenin kuşla.

10. Mehmet ŞEKER

kuşu avuçlamayın sakın. elinizden yem yedirin.

11. bug55

bug55 Guest

yemi uzatıyorum fakat yemek istemiyor kendi yemek yerinden yemek istiyor.

12. Mehmet ŞEKER

öyle öyle alışır

13. bug55

bug55 Guest

alışır diyosunuzda benden özgüvenini kaybetti.3 saat önce filan yemi uzattığımda yiyiordu fakat sonra tutunduğu direk çöktü ve sağa sola uçuşmaya başladı.3 saatir elimi uzattığımda sağa sola gidiyor.

14. Süleyman Mert DEMİRSOY

Her kuş hemen alışacak veya 1 hafta sonra alışacak diye bir şey yoktur benim kuşum geldiği gibi alıştı.Sana tavsiye ilk başlarda çok yanlış yapmışın sakın kuşu eline alma.Elini 2-3 gün kafese sokma dışardan onla kısık sesle konuş.2-3 gün sonrada parmağını uzat eğer kaçıyorsa elini çıkar 10 dakka daha konuş tekrar dene ama sakın kaçıyorsa zorlama...

15. bug55

bug55 Guest

tamam sorun bitaz geçti gibi elimi yemli uzatıyorum ilk yemiyo sonra benim yüzüme bakıyor sonra yemeye başlıyor

Sayfayı Paylaş