Karadeniz Pet

kuşu tam olarak alıştıramadım yardım

ismailE.

Yeni Üye
yavruyken aldım ilk gün elime geldi gün geçtikçe başa dönüyoruz anlayamadım her sabah dışarıdaki serçelerin ötüşüne oda ötüp kafesinde deliye dönüyor enson bugun kafesin içinde kanat çırpmaya başladı zarar gelir diye saldım pencerede ötüyor öyle. akşamları böyle bir sorun yok ama normalde elime gelen kuş sabah kaçıyor
ne yapmam lazım çözemedim ..

İsmail bey öncelikle sabırlı olun. Dışarda kuş sesi duyduğunda elbetteki ilgi gösterecek. Kuşunuz kaç aylık bi resim atın isterseniz görelim öyle karar verelim. Alıştırma süreci sabır ve sevgi ister herşey sizde biter. nelere ilgisi olduğunu yiyecek olarak neler sevdiğini keşfedip onlar üzerinden yola çıkmanız lazım sevgi sabır oldu sürece kuş yaşına dahi gelse alışır . Ama tabi ki de alıştırma için en uygun süreç 30-45 günlük olarak sahiplenilen kuşlardır

Hocam hiç boş bırakmayın özellikle ilk 15 gün devamlı ilgilenin,elinize gelse bile devamlı aynı eğitimi tekrarlayın eğer dokunmanıza izin veriyorsa kafasını okşayın ve kaşıyın, bu bağ kurmak için çok önemlidir, ben 15.gün elime çağırmaya başladım şuan çağırdığım zaman elime geliyor.Ayrıca kuşlar tv kumandasina bayılır gösterin ve kemirmesine izin verin ondan sonra her gördüğünde elinize gelecektir dokunsal temas çok önemli devamlı sevin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri