Karadeniz Pet

Kuşu Yakalayayım derken yere vurdum

Serciola

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu yakalayayım derken yanlışlıkla vurdum ve yere düştü. Bütün gün uyur gibi oturdu. Akşam üstüde ağzından kan geldi. Elimle su içirmeye çalıştırm. Fakat kan la beraber suyun bir kısmı burnundan çıktı. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şu anda kanama yok.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.Yardımcı olmayı isterdim maalesef tecrübesizim.İnşallah düzelir ve inşallah ders çıkarmışsındır. Nazik davranılması gereken narin hayvanlar ve bizim hırslı hareketlerimiz...

Çok geçmiş olsun bir veterinere götürseydiniz keşke. İnşaallah düzelir

Muhabbet kuşumu yakalayayım derken yanlışlıkla vurdum ve yere düştü. Bütün gün uyur gibi oturdu. Akşam üstüde ağzından kan geldi. Elimle su içirmeye çalıştırm. Fakat kan la beraber suyun bir kısmı burnundan çıktı. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şu anda kanama yok.

Geçmiş olsun,

baya bir sert vurmuşsun belli iç kanama geçirmiş hayvan bu sabahı görürse korkma daha ama baya bir süre rahat bırak hırpalama kuşu toplasın kendini zaten üç beş gün korkar senden.

İlk gece çok önemli geceyi atlatırsa inşaallah düzelir

Geçmiş olsun,

baya bir sert vurmuşsun belli iç kanama geçirmiş hayvan bu sabahı görürse korkma daha ama baya bir süre rahat bırak hırpalama kuşu toplasın kendini zaten üç beş gün korkar senden.

Veteriner arkadaş kanat ve ayaklarına bakmıştı dün. Kanat ve ayaklarında kırık yok demişti. Şu anda oturuyor kafesinde. Gece saatte bir kontrol ettim yaşıyor mu diye. İlk geceyi atlattı. Şükür. Ama hiç yem yememiş. Bu olay doğal mıdır. Normalde baya yem yerdi. Bir de sürekli kabarık halde sebebi nedir ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:53 -->-> Daha önceki mesaj 09:46 --

Bu arada yorum ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Veteriner arkadaş kanat ve ayaklarına bakmıştı dün. Kanat ve ayaklarında kırık yok demişti. Şu anda oturuyor kafesinde. Gece saatte bir kontrol ettim yaşıyor mu diye. İlk geceyi atlattı. Şükür. Ama hiç yem yememiş. Bu olay doğal mıdır. Normalde baya yem yerdi. Bir de sürekli kabarık halde sebebi nedir ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:53 -->-> Daha önceki mesaj 09:46 --

Bu arada yorum ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Veterinerin kuşun agzından kan geldigini biliyormu ?
Aldıgı darbenın etkisidir kabarık kalması ve hic yem yememsi
Bu durumda nasıl beslicenı vitamın takvıyesini vs vs gibi şeyleri formda ustalardan ögrenmelisin
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi aklıma sen geldin varmıdır yapılacak bişey ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:05 -->-> Daha önceki mesaj 10:03 --

yanlış bilgi olmuş forumda ustalardan ögrenmelisin yazmışım . Önceligin muhabbetlerden anlayan iyi bir veterinere gitmek olsun

Benim görüşüm yere vurduktan sonra bir kanama olduğu. Fakat su içtikten sonra kan burnundan çıkınca kanama olmuş gibi gözükmesi. Veteriner arkadaşa söyledim. Beni sinir eden bir konuşma yaptı saolsun. Kedi köpek olsa yardımcı olayım. Ama kuş olunca bekleyeceğiz gibi bir laf etti. Şu anda yem yemiyor açlıktan ölecek diye korkuyorum çünkü normal de günde en az 2-3 defa yem yerdi. Besleme konusunda yardım edecek arkadaş varsa çok sevinirim tel:05556958056

Kuşumun durumu böle. Su içtiğinde Kan da geliyor. Yem Yemiyor. Nasıl Besleyeceğim? Uçamıyor. önden baktığınızda sağ kanatta aksama var zorlanıyor. Sürekli Kabarık

f0T1CbE6j

idQT191Wj

idhCNkM8j

Linkleri düzgün veremediysem bunlar açık adresi
https://imageshack.us/i/idhCNkM8j
https://imageshack.us/i/f0T1CbE6j
https://imageshack.us/i/idQT191Wj

Sayın Moderatörler yardımcı olursanız çok mutlu olacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Yem yemiyor oluşu iyiye işaret değil.Beslenemezse zayıf düşer. Su içirince hala mı kan geliyor? Elle besleme yapman gerekebilir ama ters bir hareket nefes borusuna mama kaçmasına sebep olup daha fena sonuçlara götürebilir. Yakalama mevzundan sonra söylemeye çekiniyorum ama bunu bir araştırabilirsin.

Evet su içirdim elimle suyun bir kısmı kanla beraber burnundan çıkıyor yutkunma sorunu yaşıyor gibi yem yemiyor onu nasıl yedireceğim bende onu merak ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:37 --

Öldü :( minicik yüreği dayanamadı

Geri