Karadeniz Pet

Kuşu yolda bulduk. Durumu nedir? Ne yapmak lazım. Yardımcı olur musunuz?

botaninko

Meraklı Üye
1- Kuşun ayakları, tırnakları, gagası, burnu garip görünüyor. su ve topraktan çamur mu oldu ya da mantar falan gibi bir hastalık mıdır acaba? bu durumla ilgili ne yapmak gerek.

2- kuşun cinsi ve yaşı hakkında bir şey söyleyebilir misiniz?

Mantar var kuşunuzda genç bir kuş 3 5 aylık gibime geldi gözleri daha siyah

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Benim kuşumla da kısa bir süre teması oldu. ona da geçmiş midir? kuşum bunu tüylerini felan çekip çekiştirerek temizliyordu galiba. gagasıyla da oynadı azcık. kesin geçmiştir ya tüh.

kuşta mantar var. mantarı tedavi edene kadar diğer kuşunuzla aynı kafeslerde beslerseniz iyi olur. siz önlem amaçlı biraz vazelin sürün bence kendi kuşunuzun ayaklarına ve gagasına. umarım düzelir bu tatlı kuş.

evet evde vazelin varmış. onunla öyle bir şeyler yapıcam. teşekkür ederim.

Kuşun gagası da mantarlı sanki ayakları da maffolmuş.Kuş iyiki size rastlamış.İnşallah iyi bir bakımla düzelir.Kuşun ceresi de mantarlı vazelin mantar geçinceye kadar sürülmeli .Bence kuş dişi.

Son düzenleme:
vazelin sürdüm biraz geçti. yarın eczaneden oksejinli su + troysd falan alıp bir şeyler yapıcaz. veterinere de götürürüm bir herhalde.

ele gelmiyor pek ama aldığınız zaman da kaçmıyor. cinsini ve yaşını da merak ettim kuşun.

Bence de kuş mantar olmuş. Ben mantara karşı Terramycin krem kullanıyorum. Vazelinden daha etkili. Daha kısa sürede iyileştiriyor. Sabah akşam ayaklarına ve gagasına, ceresine Terramycin krem sürerseniz yaklaşık 1 hafta 10 günde iyileşecektir.

Kuşun mantari baya ileri derecede vazelinin pek yariyacagini zannetmiyorum siz bi veterinere kesin danisin yazik hayvan eziyet cekmis

Kusu mantar istila etmis resmen bugun acik eczane varmi bilmiyorum ama TROSYD isimli mantar kermini alirsaniz 5 tl felan 5 gunde kus normale doner. Sahsen ben kendim vazelin onermiyorum cok yagli oldugundan kus ayaklarini yaladigi icin vazelini yiyor ve sindirim sistemi bozuluyor. Dedigim kremi eczaneden alip ayaklarina bolca gagasina ve gaga altina kucuk parca parca koyarak uygularsaniz cok etkili bir krem kus yese dahi hic bir zarari olmuyor. Yalnizca gozune degirmemek lazim. Simdiden gecmis olsun acil tedavi ediniz.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusu mantar istila etmis resmen bugun acik eczane varmi bilmiyorum ama TROSYD isimli mantar kermini alirsaniz 5 tl felan 5 gunde kus normale doner. Sahsen ben kendim vazelin onermiyorum cok yagli oldugundan kus ayaklarini yaladigi icin vazelini yiyor ve sindirim sistemi bozuluyor. Dedigim kremi eczaneden alip ayaklarina bolca gagasina ve gaga altina kucuk parca parca koyarak uygularsaniz cok etkili bir krem kus yese dahi hic bir zarari olmuyor. Yalnizca gozune degirmemek lazim. Simdiden gecmis olsun acil tedavi ediniz.

evet o dediğiniz ilacı almıştım arife günü. oksijenli su falan da aldık. önce oksijenli suyla temizleyip sonra o trosyd sürüyorum. 4 de 1 düzeldi gibi kuş. sirkeyla falan da bir şeyler yaptım bir iki. öyle yani bir haftaya toparlar diye umuyoruz İnşallah.

Aynen tedaviye devam edin ama sirkeyi haftada 2 defa olmak uzere suluga 3 damla elma sirkesi damlatin. Tedavi sureci bittikten sonra sirkeyi ayda 2 defa kullanmani tavsiye ederim kuslarda kansizlik yapiyor fazlasi.

İlgi ve alakanız ile en kısa zamanda sağlığına kavuşur İnşallah.Emeklerinize sağlık, güle güle büyütün.

Geri