Karadeniz Pet

kuşum 1 yıldır benimle ama bana hala alışamadı

• Konbuyu başlatan Defne Tanalp
  • Başlangıç tarihi
D

Defne Tanalp

Guest
acaba evde kedi olduğundan dolayı mı alışamadı bilmem bana yardım ederseniz sevinirim:):):(

aslında biz kuş almıştık annemle beraber sonra ben köpek istedim olmadı kedi alalım dediler ben öyle dedim çünkü videolarda kediyle kuşun çok iyi anlaştığını görünce ben bizde de öyle olur diye düşündüm olmadı kuşu çıkardığımızda kapıyı kapatıyoruz kedim girmesin diye ayna var dev gibi oradan gitmiyor ben onu başka yerlere alıştırmaya çalışıyorum olmuyor aynada dev gibi alamıyoruz asıl sorun bu

Aynanın üstüne bir bezle örtebilirsin.
Yine de kedili evde kuş beslemek tehlikeli.
Allah kolaylık versin.
teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

bir soru daha soracağım LEVEN ACAR eve bir kuş daha almak yanlışmı çünkü onlar birbirine alışmıyor bizde ona hem arkadaş hem eş olarak bir kuş almayı düşünüyoruz bu uygun mu?

Bence ya kediden yada kuştan vaz geçmeniz lazım, ister istemez görünce strese girer kuş,

Aynanın üstüne bir bezle örtebilirsin.
Yine de kedili evde kuş beslemek tehlikeli.
Allah kolaylık versin.

Bence ya kediden yada kuştan vaz geçmeniz lazım, ister istemez görünce strese girer kuş,

ben ikisinden de vazgeçmem ikisini de çok seviyorum:mad::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

başka bir seçenek yok mu???

O zaman ikisini birbirinden uzak tutacaksınız. :)

O zaman ikisini birbirinden uzak tutacaksınız. :)

teşekkürler :):eek:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:50 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

bence kediyi kuştan vazgeçirin :). sonuçta kedi bu bir an bulup indirebilir kafesi aşağıya
biliyorum önceden alıştırmaya çalışıyorduk artık vazgeçirmeye çalışıyoruz mavişi 5 metre yükseğe koyduk dahafçıkamıyor oraya çok telaşlıyız ya çıkarsa:eek:

Kedi isterse bir yolunu bulur ulaşır kuşunuza aynı odada olmaması lazım.

kuş o kadar yukarda diyede sorun yapmış olabilir. kedi başka odada kuş başka odada olabilirse belki alışır. ama şöyle birşeyde var eğer kuşun güvenliğini sağlayabilecekseniz yanına eş olun. onlar anlaşırlarken siz onları izleyip keyif alın

Kedi isterse bir yolunu bulur ulaşır kuşunuza aynı odada olmaması lazım.
aynı odada değiller

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:58 -->-> Daha önceki mesaj 16:57 --

kuş o kadar yukarda diyede sorun yapmış olabilir. kedi başka odada kuş başka odada olabilirse belki alışır. ama şöyle birşeyde var eğer kuşun güvenliğini sağlayabilecekseniz yanına eş olun. onlar anlaşırlarken siz onları izleyip keyif alın
çok yüksekte değil biraz indirdik 2 metre filan var ayrıca farklı odalarda duruyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:59 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

aynı odada değiller

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:58 -->-> Daha önceki mesaj 16:57 --

çok yüksekte değil biraz indirdik 2 metre filan var ayrıca farklı odalarda duruyorlar
eş almaktan birz korkuyorum ama maviş çok sıkılıyor yanında bir arkadaş olmalı o yüzden alacağız

kedi sürekli kuşun kokusunu alıyordur kuşda kedinin varlığını hissediyordur evde. bir tanıdığımda hem kedi hem kuş vardı kedi anlaşıyordu kuşla ama bir gün gittiğimde kuşu göremedim sordum kedi malesef kuşu telef etmiş sağı solu belli olmuyor sonuçta kedilerin avlanma içgüdüleri var.

Açıkçası işin zor alıştıktan sonra asla vazgeçemezsiniz. :)

Allah kolaylık versin ne diyeyim.İşiniz zor gerçekten.

ben ikisinden de vazgeçmem ikisini de çok seviyorum:mad::confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:46 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

başka bir seçenek yok mu???

Evde bir oda seciceksin o odaya kedi kesinlikle girmeyecek ve kusuda tavana asicaksin hic asagiya dogru sarkitmadan (0) sekilde asicaksin ve kafesin yanina mobilya olmicak kedi bir sekilde odaya giripte kafese ulasmasin diye bir tanidigim bole yapmisti bir onerim var bunlarin yapsan bile hayvanlarin icguduleri yuksektir kus herzaman bir tehtit altinda oldugunu hissédecek yemek yerken su icerken uyurken kusunuzun isi zor birinden fazgecmeniz en iyisi bencde

Geri