petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum 2. defa yumurtladı sorularım var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Egecan AF tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

Tags:
  1. Egecan AF

Egecan AF New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar kuşum 2. defa yumurtladı :))
    1. yumurtlamasında yavru maalesef çıkmımıştır. Dişi kuş yumurtanın içini kırıp yemişti..
    Acaba bende mi bir sorun oldu 2. sinde neler yapmalıyım...

Bende sorun olduğunu düşünmüyorum onlara en kaliteli şekilde bakıyorum zaten, zararı olur diye bilinen markadan başka yem bile vermedim (bonnie kullanıyorum)

Kafesimde de sorun yok sanırım vision l01 kafesim var...

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

2. semihsel

semihsel Member

Beğenileri:
    5
    İlk yumurtlamada çıkarmaması normal bu sizin kötü baktığınız anlamına gelmiyor..bazen çiftler tecrübesizlikten ilk bi kaç yumurtlamada sonuç alınamayabiliyor..yumurtaya yatmama kırma gibi..biraz sabrederseniz yavrularınıza kavuşursunuz inşallah..

3. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    1. si tünek önemli sağlam olmalı mumkunse tahta olmalı ve çiftleşebilecekleri bir durumda olmalı.
    2.yuvalık yuvalıgın tabanında oyuk olmalı yoksa yumurtanın çıkma sansı %25 içi plastık folluklu yuva kullan kesinlikle 5/5 yaparsın .
    3.gaga tası ( eğerki yoksa yumurtaları yeme sebebleri - ve boş olduklarını anladıkları an yumurtaları yerler .)
    4.e vitamini önemli dir. döllenmeyi güçlendirrir .
    5.sana tavsiyem yeşiilik verme .(sürekli mama ver daha iyi )

6. Gerisi ALLAH' a KALMIŞŞŞ

4. Egecan AF

Egecan AF New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ediyorum umarım bu yumurtalarımdan yavru alabilirim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

cevabınız için teşekkür ederim :) umarım yavru alabilirim

5. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    yumurtalar kaç gunluk baktınmı ? dolumu ? bosmu ? diye bossa kusu yatırma egerki yumurtalar 5 gunlukten buyukse bakabilirsin !!!

Sayfayı Paylaş