Karadeniz Pet

Kuşum 3. gününde hırçınlaştı

• Konbuyu başlatan iskelet
  • Başlangıç tarihi
I

iskelet

Guest
Arkadaşlar herkese selam.

3 gün önce bir muhabbet kuşu aldım daha 1 aylık. Çok uysal bir hayvandı. Çok da şeker. Sanırım şekerliğine kandım elimden bırakmadım o da sevdi parmaklarımda dolanıp durdu. 2 günümüz böyle güzel sorunsuz geçti.

Kafesine alışması düşüncesi bugün aklıma geldi. Salmadım hayvanı deliye döndü. Kafesinin altına serdiğim kağıtları paramparça ediyor, yerinde duramıyor, suluğuna saldırıp kendini ıslatıyor, şeffaf yemliğin üst tarafından dışarı çıkmaya çabalıyor ufacık yemliğin içine sokmaya çalışıyor kendini, kapısının olduğu demirleri gagalıyor ama ölümüne. Parmağımı uzatayım dedim kapının olduğu yerden deldi geçti resmen.

Dayanamadım saldım yine hayvanı dışarı, kafes dışında hala çok uysal. Rahatça dolanıyor masamda, omuzlarımda geziyor. Buna nasıl bir çare buluruz acaba, tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Hayvan kafeste hiç huzurlu değil :(

Kafesini sevmemiş olabilir veya dışarıyı sevmiş, sizinle vakit geçirmeyi sevmiştir.

Merhaba ;

Benim yavruda da aynı sorun vardı .Zaman geçtikçe kafesine alıştı .Fakat bir iki kere yemliğine sıkıştı .Küçücük yemliğin içine giriyordu.Beni görünce sağ sol yapıyordu.Sonra kendiliğinden geçti.Ama ben deneyimli bir bakıcı değilim .Formda diğer arkadaşlar konuya açıklık getirirler heralde .

Sayın iskelet :D foruma hoş geldiniz
çok kısa bir sürede olsa kuşunuz size alışmış. Kafesinde kendisine zarar vermesindense salmanız daha hayırlı olacaktır çünkü masanızda omzunuzda dolaşıyormuş. Ama kafesini de sevmemiş olabilir bunu da göz önünde bulundurmak lazım...
Forumda nick yerine isim ve soyisim kullanıyoruz: İsim Soyisim Değişikliği

Kendisine bir şekilde zarar verecek diye korkuyorum arkadaşlar. Nasıl kafesine alışmasını sağlayabilirim. Her kes kendine alıştırmaya çalışır ben tam tersine uğraşıyorum işe bak :)

Kendisine bir şekilde zarar verecek diye korkuyorum arkadaşlar. Nasıl kafesine alışmasını sağlayabilirim. Her kes kendine alıştırmaya çalışır ben tam tersine uğraşıyorum işe bak :)

Kafesi yeteri kadar büyük olmayabilir. Gereksiz yer kaplayacak oyuncaklarla doldurmuş olabilirsiniz. kafes iyi ışık almıyordur. Yeri iyi değildir. Uzun süre oda da tek başına kalıyor olabilir sizi görünce de kafesten çıkmak ister. Yani bunun bir sürü sebebi olabilir. Kafesinizin bir foto.sunu koyarsanız daha çok yardımcı olabiliriz

Kafesi satan adam tek kuş için ideal dedi ama bilemiyorum. Dediğim gibi ilk iki gün böyle değildi ne olduysa bugün oldu. Yeri masamın hemen yanı, ışığı da iyi. Oyuncağı hiç yok rahatsız edecek başka birşey de yok kafesin içinde. Genelde odadayım ben de kuşla beraber ama önümüzdeki hafta iş/okul başlayacak haliyle yalnız kalmaya da alışması lazım ufaklığın. Aşağıda da kafesin resmi:

k5yg3.jpg

kafes gayet güzel eniştemde de var aynı kafesten geniş ve büyük bir kafes..

Kafesinizin büyüklüğü iyi fakat yeri bence bilgisayarın yanında olmamalı. Özellikle LCD ekranlar yoğun ışık veriyor ve radyasyon oranıda bir o kadar fazla. İnsanlar için çok tehlikeli olmasada bir muhabbet kuşu için yüksek doz radyasyon kaynağı olarak görmek lazım bence yerini değiştirin kafese de bir oyuncak koyarsanız canı sıkılmamış olur

Kafes güzel. Zilli oyuncaklar ve aynasız salıncak alabilirsiniz. Onlarla vakit geçirir.

Bugün alayım oyuncaklarını umarım faydası olur. Dün gece kuyruk tüyünü koparmış yavrucak bu halleri uzun sürmez inşallah.

Edit: Zille de kavga ediyor hayvancık ölümüne saldırıyor. Gözü hala dışarda

Moderatör tarafında düzenlendi:
oyun oynamak için yapıyordur.. Genelde sert vururlar gagalarını cisimlere oynarken..

Sayin iskelet sorunun cevapini bilmiyorum fakat burda yeniyim ve konu nasil acacagimi bilmiyorum. Yardim edermisiniz !? İskelet seninde konunu boldugum icin özür dilerm. Ayrica nick kullanmiyo ismini kullansan iyi olur.

Sayin iskelet sorunun cevapini bilmiyorum fakat burda yeniyim ve konu nasil acacagimi bilmiyorum. Yardim edermisiniz !? İskelet seninde konunu boldugum icin özür dilerm. Ayrica nick kullanmiyo ismini kullansan iyi olur.

Elif hanım, sayın iskelet foruma yaklaşık bir buçuk senedir girmemiş ve siz de iki buçuk senelik bir konuya yazmışsınız :D Sorunuza gelirsek, konu açacağınız bölüme girince sol üstte yeni konu butonu var, ona tıklayıp yeni konu açabilirsiniz.

Mehmet bey sol uste profilinizi düzenleyin yaziyo baska bisey yok ?