Karadeniz Pet

Kuşum 4 gündür hasta lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan xkubyxx12
  • Başlangıç tarihi
X

xkubyxx12

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşum 1 erkek bi dişi var 3.5 yaşında dişi olan kustu ve köpürcük vardı azında kustuğunda 4 gündür hasta ve halsiz uyukluyo yem çok az hatta yemiyo su içiyo yem yediği zamanlarda hep Suyuna elma sirkesi koydum patates falan kaynattım az yedi falan ama yemiyo artık kuşçuya gittik dedi azına terramycin verin falan dedi işte bide kuşum zayıfladı elime aldığımda çok hafifledi napıcam bilgisi olan varmı lütfen yardım edin papatya çayı yaptım suyuna karıştırdım dün bide burlarda veteriner yok kuşlardan anlayan bilgisi olan lütfen yardımcı olsun 4 gündür halsiz uyukluyo yem yemiyo su içiyo :S zayıfladı

kuruluk hastalığı birader o doğru demiş teramisin damlat üç damla yerse yırttı yemezse nasıl bilirdiniz diyecen artık yapcak bişi yok veteriner eczanelerinde o ilaç 15 tl kuşçularda 20 ama gecikme bence

Kusu görmeden durumunu bilmeden hemen su hastalık diye yorumlar yapip ilac önermek yanlıs bir dusuncedir.. hastalığa iyi gelmeyen bir antibiyotik kusun bünyesini daha cok zayıflatip bagısıklık sistemini cökertecek ve ölümüne sebebiyet verecektir.. kubby12 kusunuzun net bir videosunu dıskı resimlerini falan iyice video alıp kooyarsanız yardımcı olmaya calısacagım..

kardeşim yukarda arkadaş diyorki petshoptakiler teramisin önerdi diyo tarifine görde öyle görünüyo şuana kadar bu şekilde hastalıkla 50 kuşum öldü ve geri kalanlarıda bu ilaçla kurtardık

kardeşim yukarda arkadaş diyorki petshoptakiler teramisin önerdi diyo tarifine görde öyle görünüyo şuana kadar bu şekilde hastalıkla 50 kuşum öldü ve geri kalanlarıda bu ilaçla kurtardık

Kusmanın farklı farklı sebepleri vardır.. kuslar ese gelince kusar mide ekşimesi varsa kusar.. ic parazit yogunluktaysa kusar.. ic mantar varsa kusar.. kursak mantari varsa kusar.. sindiremedigi gıdalar yedigi zaman kusar.. eski yem bayat yem eskimis mama yerse kusar. vs vs bir cok neden vardır.. ve hastalıkların cogu kusları zayıflatir.. hastalık ilerledigi zaman belirtiler hep birbirine benzer.. ayrıca petshopcu gormus diyorsunuz da.. malesef bende petshpcuyum ama bu isi turkiyede yapan petshopcuların hastalıklardan pek haberleri yoktur.. herkese bilindigi klasik seyleri söylerler.. ayrıca kuruma hastalıgı dediginiz hastalık birkac hastalıgın aynı anda cıkıp kusun kas mezabolizmasını cökermesidir.. sadece su ilac iyilestirecek diye bir kaide yok malesef.. eger kuslarınızı teramisin le kurtarmıssanız o kuruma hastalıgı değildir.. saygılar

peki kardeşim kuş sürekli kabarıyo olduğu yerde uyuyo hiç yem yemiyo ve dışkısıda grı ve beyaz 1yada 2 gün içindede ölüyo mademki siz bu işi iyi biliyosunuz sizden bişeyler öğrenelim bizim buralarda petshopculara pek güvenmeyiz kuştan anlayan veterinerde yok burda siz anlatın bunların çaresinide kuşlarımız ölmesin bu saydığınız hastalıklar neden olur tedavileride nasıldır saygılarımla malum biz cahiliz bizim buralarda bilgi veren yokda siz bilgilendirirseniz saygı duyarım öğrenmenin yaşı yoktur

peki kardeşim kuş sürekli kabarıyo olduğu yerde uyuyo hiç yem yemiyo ve dışkısıda grı ve beyaz 1yada 2 gün içindede ölüyo mademki siz bu işi iyi biliyosunuz sizden bişeyler öğrenelim bizim buralarda petshopculara pek güvenmeyiz kuştan anlayan veterinerde yok burda siz anlatın bunların çaresinide kuşlarımız ölmesin bu saydığınız hastalıklar neden olur tedavileride nasıldır saygılarımla malum biz cahiliz bizim buralarda bilgi veren yokda siz bilgilendirirseniz saygı duyarım öğrenmenin yaşı yoktur

murat bey hemen hemen alındınız.. ben size bisi bilmiyorsunuz demedim ki.. belkide bilgi birikimisiniz.. benden cok.. sadece kusu gormeden incelemeden hemen teshiş koymanızın yanlıs oldugunu soledim.. hem sizin bu bana anlattıklarınıza kusları gormeden cvp vermem.. ne cvp verirsem veriyim yanlıs olur.. anlatmak istedigim buydu..elestirilere acık olursak özelikle paylasım sitelerinde en dogruya ulasmıs oluruz.. saygılar

kesinlikle alınmadım sadece öğrenmek istedim gerçekten malum kuşlarda bu hastalıklar sürekli oluyo çok ilaç denedik o iyi geldi varsa bildiğiniz öğrenmek istedim ben alınmam öğrenmek istedim yazdığım hastalıktanda baya kuşumuz öldü belki bilirsiniz diye sordum resimleri yok kabarıyo yem yemiyo gribeyaz dışkı ve 1 2 gün içinde ölüyo

arkadaşlar yem yedi daha demin biraz inş düzelir ya şuan kafasını içine gömdü sağlıklı bi kuşun uyuduğu gibi uyuyo ve marul verdim az onu yedikten sonra yem yemeye başladı işte her gün 1 kere teramisu veriyorum azına kuşu tutupta yiyordur inş ve suyuna elma sirkesi koyuyorum sizce nasıl durumu sadece yemleri yere atıyo ve baktım yakından yedikleride vardı çıt çıt yiyodu inş düzelir yarabbim ya .s

Teramicin iyi gelmis gibi gecmis olsun. Suyuna sirke atmayı bırakın vitamin desteği yapin avi vit ya da avisol tarzı şeylerle. Bir şey daha var eger ki geçmez ise vitaform alın 5 gün kullanın hic birşeyi kalmaz. Kuruma hastalığına Baytril iyi geliyor diye biliyorum. Ama siz kesin teşhis konulmadan son söylediğim 2 ilaci kesinlikle kullanmayın.. son olarak kusunuza kanarya yemi verin bol bol severek yiyecektir..

geçmiş olsun müdehalede bira geç kalmışsın umudunu kırmak istemem ama kuşu yakın zamanda kaybedebilirsin.

merhaba benim de kusum hasta.. 3 gün önce sabah uyandığımda kuşum yemleri hazmedilmemiş şekilde kusmuş ve bitkindi, aynı zamanda ishaldi, tüy değiştirme zamanı olduğundan da sürekli kaşınıyor ayrıca. bir önceki gün yıkamıştım üşütmüş olabileceğinden şüpheleniyorum, veterinere gittim fakat pek kuşlardan anlayan bir veteriner yok yaşadığım yerde, çiftleşme dönemindedir geçer dedi ama ben üşüttüğünü düşünüyorum. bir de yemi ayıklıyor içinden sadece aspur tohumu denen yemi yiyor. ortalama günde bir kez kusuyor. elimde vitaform ve avidiare var. bir de avimet-k diye bir ishal ilacı var bunu daha önce kullanmıştım çok etkiliydi fakat son kullanma tarihi geçmiş 6 ay, yenisini aradım petshoplarda yok, onu versem mi vermesem mi kararsızım. patates püresi kuş kumu ve haşlanmış yumurta verdim doğru mu yapıyorum bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim..

Hala uyukluyo düzelmedi ya.s Kafesin tabanına indi .s Nadirde olsa yem yiyo havuçlu yumurta yaptım ondan yedi ama Kaafesin tabanında veya tünekte sürekli uyukluyo .s

arkadaşım benimde 2 gün hastaydı kusuyordu ne içip ne yiyiyordu bir bebek asprini al tatlı kaşığına su koy ve asprini erit kuşa içir yarım saat bi saate ayağı kalkar

öldü erkek olan tek kaldı napiyim Kuşçu arkadaş var babamın onun üretim yerimi ne varmış orda bir sürü kuş var ordamı dursun 3 yaşında kuşum yoksa kendimmi bakayım yanlızlık çekmezmi? diye soruyoyurm evde

Geri