Karadeniz Pet

Kuşum 6-7 aylık Cinsiyetini Çözemedim Yardım Lütfen.!!

Uğur GÜR

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar Bu tatlı mubişimi alalı 6 ay kadar oldu kendisi de 6-7 aylık felan aylarca cinsini tam olarak belirtmesini bekledim ki kendisine bi eş alayım ama ne yazıkki bir türlü cinsiyetinin ne oldugunu anlayamadım Lütfen bana bu konuda uzman arkadaslar bilgi verebilirmi..Kusu görüp erkek de diyen oldu dişide ben ne yazıkki çözemedim..Kuş ele avuca geliyor konuşma eğilimi yok ve en önemli unsur çok fazla ısırıyor.

BMboML.jpg

1yZjDY.jpg

QAz1Zv.jpg

g5Yj8Z.jpg

1yZjNb.jpg

Nq2Ypk.jpg

Buda Video

[YOUTUBE]pRcp-ilWhyk&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

Maşallah kuşunuz dişi. Dişi olduğu için konuşmaması ve ısırması normaldir...

o mavilik önce beyaza daha sonra kahverengine dönecektir cere deki delik kenarlarına bakın ordan başlar beyazlamaya

Peki kardeşim ceresinde mavilikler de bu benim kafamı çok karıştırıyor :( isirmasi gerçekten çok aşırı çok rahatsız edici ne yaptıysam engelleyemiorm
Dişi kuşların ceresi açık mavi de olabilir. Isırması normal çok rahatsız etmeyeceksiniz...

Maşallah, kusunuz dişi.
Kızısma durumunda disilerde kemirme isteği artar.
ısırması o yüzden olabilir.

Dişilerde de cerede mavilik olabiliyor. Burun kenarlarında beyazlık varsa dişi olduğunu anlıyoruz. :) Kuşunuz tüy çıkarıyor sanırım biraz da ergenliğin erkisiyle ısırma davranışlarında artış olabiliyor. Bir süre sonra sakinleşeceğini düşünüyorum. Tüyü rahat geçirsin diye yeminde yoksa kabuksuz yulaf verebilirsiniz.

Peki şimdi ben bunun yanına kizismis bi erkek alsam uygun olurmu genelde erkeğin yanına disi alırlar ama nasıl olacak bilemedim :(

Kuşun bu ara hırçın olduğu için alacağın eşe de aynı muameleyi yapabilir. Ayrı kafeslerde tutup bir süre sonra yeni kuş ortama alıştığında ve bir hastalığı vs olmadığına kanaat getirdiğinde aynen dediğin gibi erkeğin kafesine dişi atılır. Kendine seçtir eşini olmazsa.

Bu zor bi görev olacak :( eşi kendi seçme durumu biraz zor benim kendi deneme isim de de artık ya tutarsa tutmazsa yazık olacak gerçekten :(

Doğru, biraz zahmetli ve stresli olacak ama çok zor değil bence sen dışarıdan al getir. Kendi seçse iyi de şimdi getir götür hastalık kapar mı falan derken... Senin getirdiğini başta kabul etmese de zamanla alışır. Tabi hep ihtimaller üzerinden konuşuyoruz. Hemen benimseyedebilir. :)

Doğru, biraz zahmetli ve stresli olacak ama çok zor değil bence sen dışarıdan al getir. Kendi seçse iyi de şimdi getir götür hastalık kapar mı falan derken... Senin getirdiğini başta kabul etmese de zamanla alışır. Tabi hep ihtimaller üzerinden konuşuyoruz. Hemen benimseyedebilir. :)
Valla orasida şans meselesi ışte teşekkürler bilgiler için bakalim birşeyler yapmaya caliscaam artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

Kusumu bugün bir üreticiye verdim bakalım kısa zamanda inşallah bir çift bulacağız kendisine :)

kus dısı yanına aynı ayarda canlı hareketlı bır erkek kus almanı onerırım yesıl renklı bır erkek al

kus dısı yanına aynı ayarda canlı hareketlı bır erkek kus almanı onerırım yesıl renklı bır erkek al

Valla hocam bi üretici abimiz var ona verdim o uretimhanesindeki kuşlardan onun seçtiği'bi kusu ayarlayacak bana bir Nevi Esra Erol tarzı bişey oldu :)

hahaha :D ıyımıs

Kuşçu abi bu kuşa erkek diyor kafam çok karıştı :) yanına bi dışı atmış iyi anlaşıyorlar diyo

Geri