petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum 6-7 aylık Cinsiyetini Çözemedim Yardım Lütfen.!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Uğur GÜR tarafından 4 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Bu tatlı mubişimi alalı 6 ay kadar oldu kendisi de 6-7 aylık felan aylarca cinsini tam olarak belirtmesini bekledim ki kendisine bi eş alayım ama ne yazıkki bir türlü cinsiyetinin ne oldugunu anlayamadım Lütfen bana bu konuda uzman arkadaslar bilgi verebilirmi..Kusu görüp erkek de diyen oldu dişide ben ne yazıkki çözemedim..Kuş ele avuca geliyor konuşma eğilimi yok ve en önemli unsur çok fazla ısırıyor.

Buda Video

[YOUTUBE]pRcp-ilWhyk&feature=youtu.be[/YOUTUBE]

2. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Maşallah kuşunuz dişi. Dişi olduğu için konuşmaması ve ısırması normaldir...

3. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Peki kardeşim ceresinde mavilikler de bu benim kafamı çok karıştırıyor :( isirmasi gerçekten çok aşırı çok rahatsız edici ne yaptıysam engelleyemiorm

4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Mavilik olduğu doğru ama kuş dişi.

5. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    o mavilik önce beyaza daha sonra kahverengine dönecektir cere deki delik kenarlarına bakın ordan başlar beyazlamaya

6. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Dişiler Erkeklere göre daha asabi olurlar.

7. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Dişi kuşların ceresi açık mavi de olabilir. Isırması normal çok rahatsız etmeyeceksiniz...

8. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Maşallah, kusunuz dişi.
    Kızısma durumunda disilerde kemirme isteği artar.
    ısırması o yüzden olabilir.

9. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Dişilerde de cerede mavilik olabiliyor. Burun kenarlarında beyazlık varsa dişi olduğunu anlıyoruz. :) Kuşunuz tüy çıkarıyor sanırım biraz da ergenliğin erkisiyle ısırma davranışlarında artış olabiliyor. Bir süre sonra sakinleşeceğini düşünüyorum. Tüyü rahat geçirsin diye yeminde yoksa kabuksuz yulaf verebilirsiniz.

10. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Peki şimdi ben bunun yanına kizismis bi erkek alsam uygun olurmu genelde erkeğin yanına disi alırlar ama nasıl olacak bilemedim :(

11. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    bencede dişi bu kuş

12. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşun bu ara hırçın olduğu için alacağın eşe de aynı muameleyi yapabilir. Ayrı kafeslerde tutup bir süre sonra yeni kuş ortama alıştığında ve bir hastalığı vs olmadığına kanaat getirdiğinde aynen dediğin gibi erkeğin kafesine dişi atılır. Kendine seçtir eşini olmazsa.

13. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Bu zor bi görev olacak :( eşi kendi seçme durumu biraz zor benim kendi deneme isim de de artık ya tutarsa tutmazsa yazık olacak gerçekten :(

14. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Doğru, biraz zahmetli ve stresli olacak ama çok zor değil bence sen dışarıdan al getir. Kendi seçse iyi de şimdi getir götür hastalık kapar mı falan derken... Senin getirdiğini başta kabul etmese de zamanla alışır. Tabi hep ihtimaller üzerinden konuşuyoruz. Hemen benimseyedebilir. :)

15. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Valla orasida şans meselesi ışte teşekkürler bilgiler için bakalim birşeyler yapmaya caliscaam artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

Kusumu bugün bir üreticiye verdim bakalım kısa zamanda inşallah bir çift bulacağız kendisine :)

16. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    kus dısı yanına aynı ayarda canlı hareketlı bır erkek kus almanı onerırım yesıl renklı bır erkek al

17. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Valla hocam bi üretici abimiz var ona verdim o uretimhanesindeki kuşlardan onun seçtiği'bi kusu ayarlayacak bana bir Nevi Esra Erol tarzı bişey oldu :)

18. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    hahaha :D ıyımıs

19. Uğur GÜR

Uğur GÜR New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşçu abi bu kuşa erkek diyor kafam çok karıştı :) yanına bi dışı atmış iyi anlaşıyorlar diyo

Sayfayı Paylaş