Karadeniz Pet

Kuşum Ağızını Sık Sık Açıp Nefes Alıyor

• Konbuyu başlatan omurking
  • Başlangıç tarihi
O

omurking

Guest
Muhabbet kuşum son zamanlarda hasta. Sorunlarını madde madde listeleyim sizde lütfen tedavi yönetmlerii söyleyin.

1) Bazen gagasını hızlı hızı açık kapatarak nefes alıyor.
2) Sol burun deliği tıkalı. İçinde uzun zamandır yara var.
3) Nefes alırken kuyruğu kımıldıyor.

Tedavi yöntemleri hakkında beni bilinçlendirirseniz sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:43 --

Bide çoğu zaman kafasını boynuna atıp uyuyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:49 --

lütfen yardım edin! Kuşumun tüyleride çok kaşınıyor

Kaşınması tüylerini taradığındandır. Ani bir hareketle kafasını dönüp anormal derecede kaşınmadığı sürece sorun yoktur. Ağzını hızlı açıp kapama soluk alıp vermesinden değil bazı kuşlar yapar öyle. Kuşlar o şekilde uyur ama bunu sık yapıyorsa problem vardır. Tıkalı burun deliğine zaytin yaprağından çay yapın tüy yardımıyla sürün. Açar burnunu. Sakın tuzlu su kullanmayın. Önemli bi sorunu yok gibi şimdilik sera bronchipur kullanın devam ederse ilaç kullanımıa gidilebilir.

Birtavsiye üzerinetuzlu su kullanmıştım bişey olmamıştı tesekkurler deiklerinizi uygulucam

Siz bir video yüklerseniz forumdan yardım gelecektir.

Birtavsiye üzerinetuzlu su kullanmıştım bişey olmamıştı tesekkurler deiklerinizi uygulucam

Bi kerden bişey olmayabilir ama zararlı. Bir de kıstasınız bişey olup olmaması olmasın. Kuşunuza en sağlıklı şekilde bakmak olsun. O an iyi görünsede.

Geri