petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum agresif elimden kaçıyor nasıl alistiririm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Efe Nardan tarafından 21 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Efe Nardan

Selamun alekum önceki okullar açılmadan önceki cuma günü aldım yavru ve erkek ilk gun biraz kurcaldim sonraki gun kaçtı ve birkaç gun önce kafesinden yine kacti (salonun içinde kaçtı) çok agresif elime nasıl alistirabilirim konuşması hic önemli değil parmagima tunesin yeter

#1 Efe Nardan, 21 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Eylül 2014
  2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ortalama 15 gun ve sana alısana kadar kafesınden cıkarma. Kafesın ıcıne elını sok. Ilk elınden korkmamasını sagla elını kademe kademe ona yaklastır. 2. gun gogsune parmagını degdırerek elınde kalmasını sagla.

#2 KORDON, 21 Eylül 2014
    Son düzenleme: 21 Eylül 2014
  3. Abinkral

Abinkral Guest

Ustam ben 2.gun elime alistirdim.. Elinizi gun boyu 2_3 sefer olmak uzere kafese sokun 10-15 dakika kadar kipirdatmayin elinizden zarar gelmeyecegini anlasin daha sonra avunuza biraz yem koyup yemeye calisirken elinizi hafif uzaklastirin elinize cikip yiyecektir sonra salin kusunuzu odayi tanimadigindan carpabilir duvarlara kondugu yerde elinizi gogsune yaklastirin gelecektir. Nacizane onerim bu tabi ustadlar daha iyi bilir. Ben ayni bu sekil yaptim suan gayet mutluyuz :))

4. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yazılanları denedikten sonra basarisiz olursan yemligi cikar biraz aciksin eline yem al ve kafese sok gelip yiyecektir yedikten sonra yemligi tekrar tak yerine sabahlari cikar ve dedigim gibi yap. Geceleri tekrar takarsın 1 haftaya kalmaz alisir zaten fakat cokta ac birakma hayvani...

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

5. ustahuso

ustahuso New Member

Beğenileri:
    0
    arkdasım kusu 1 hafa 2 hafta kapatmaya gerek yok ben 3 gun aksamı saldım etrafı tanıdı sonra ben onunla ılgılendım ve bugun 11. gün yanımdan ayrılmak istemiyor iş ilgide bitiyor

6. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle aldigim ilk gun ellemiyorum bende 2. Gun kafesin ustunde duruyor etrafi taniyor 3. 4. Gun zaten sahibinede alismaya basliyor neden 2 3 hafta kapatirlar anlamam..

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Sayfayı Paylaş