Karadeniz Pet

kuşum agresiflesiyor

• Konbuyu başlatan numenor111
  • Başlangıç tarihi
N

numenor111

Guest
Arkadaslar kuşum henüz yavru ve geleli 2 ay falan oldu ancak bi kaç gündür bi sıkıntım var. Herşey çok güzeldi çok alıştı bana benden gitmiyor sürekli oyunlar oynuyoruz fakat iki gündür bi ısırma merakı başladı heryerimi özelliklede ellerimi parmaklarımi çok feci ısınıyor. Kanatiyor hatta. Ayrıca sinirli biraz. Önceden opuyodu şimdi birden ısırmaya çalışıyor. Nedeni nedir ne yapmam gerekiyo lütfen yardım edin çok alıştım ona ama heryerimi ısırığı

Birşeyden korkmuş olmalı. Dişi ise kuşunuz zamanla hırçınlaşır. Erkek ise kesinlikle korkmuştur. Yanında ani hareket yapmayın. Dişi ise kuş kafesin içinde alıştırın. Kafesten yem alın elinize yem koyun vb. çeşitli etkinlikler yapın. Birde kafesine son günlerde yeni bir şey geldiyse onu kıskanıyor olabilir. Kafeste ayna varsa kesinlikle çıkarın. Oyuncak aldıysanız biraz alışmasını bekleyin veya alışmadan çıkarın, bence oyuncak varsa çıkarın.

Ya bu parmaklarimdaki soyulan etlere merak sardı onları isiriyor çok acıtıyor bi kaç gün önceye kadar yapmiyodu bole bisey

Kuş eline geliyorsa sana çok alışmıştır. Onları kemirmesi size güvendiğini gösterir. Zamanla kemirme hevesi geçer bence.

Elimden gitmiyor zaten çok alıştı bana hiç gitmiyor ama işte ısırınca acı çekiyorum bi kaç gündür kanatti ellerimi çözüm bulamıyorum. Sinirim tavan yapıyo zor tutuyorum kendimi.

Onun doğasında ıssırmak var. Kızmamanız gerekir. Ama yakında kemirme hevesi geçer bence. Kuşumda sürekli benden yemek yerdi bi ara kulağıma takmıştı, sürekli canımı yakıyordu ama sonra ıssırmamaya başladı sorun yoktur.

hocam aynı sorun bende de oldu. aldığım kumlukta küçük bir ayna vardı çok önemsememiştim fakat onu sahiplenmesi sonrasında oluştu. o küçük aynayı çıkarttım sorun düzelir gibi oldu.

sonrasında kafeste ki kemiği tutan parça parlak metal olduğu için onunla konuşmaya başladı. onu da tıbbi bant ile bantladım.

bunlar yaklaşık 1 ay önce olmuştu. dünde yeni aldığımız oyuncağın çanı ile konuştuğunu kaşıması için tüylerini kabartıp beklediğini gördüm. oyuncağa elimi uzattığımda elimi ısırdı. dün önce kuşu kafesten çıkarttım sonrasında oyunncağı. sabah düzelmiş gibiydi.

hemen sahiplenip kıskanıyor benim ki oyuncak koyamaz oldum kafese :)

uykudan uyandırdıysan yapar :) sonra onunla vakit geçirdikçe düzelir birde hormonları 3-4. ayda tavan yapıyor koruma iç güdüsü erkeklenme bence birsey olmaz yanınızdan ayrılmıyorsa

Evet kafeste ayna varsa kesinlikle çıkarılmalı. Kuş çok hırçınlaşır. Onu sahiplenir. Hatta oyuncak (zil vb.) şeyleri bile tavsiye etmem.

Geri