petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kusum agzindan birseyler cikartiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan Almar tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Arkadaslar kusumun dun agzindan birsey cikardigini farkettim. Bugun elimdeyken cikartti. Agzindan döküldu resmen. Cikartirken zorlanmadi ve halsizlik hastalik belirtisi yok. Bunlar ne ve neden boyle oluyor yardimci olur musunuz?[​IMG]

2. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Kus kumu kullaniyomusunuz?

3. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Evet kullaniyorum surekli kafesinde mevcut. Yemini degistirdim ondan mi acaba diye dusunuyorum. Yem iceriginde dari, keten, kenevir, marul tohumu, aspur ve yulaf var. Bir de yulafi ayri bir kapta veriyorum bu aralar tuy dokumu doneminde oldugu icin

4. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bence gozlemleyin kusma seklinde degil sanirim

5. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Hayir kusma seklinde degil. Agzindan dökülür gibi oluyor. Tohumlardan birini sindiremiyor diye dusunuyorum

6. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bana da oyle geldi gozlemleyin

7. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Tohumlarin tek tek icini actim ve kusumun agzindan dokulen sey %90 aspur. Bu da aspur tohumunun ici. Neden yedigi aspurlari geri cikartiyor bu kus? Tohumlari tek tek disardan almistim bozuk olma ihtimali cok az da olsa var. Yem karisiminda %35 civarinda var. Acaba tohum bayat veya bozuk mu? [​IMG]

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    bu renk aspur olamaz

9. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12

Aspur bu fotoğrafta görünenler. Sizin attıklarınız aspur değil büyük ihtimalle öğütmekte zorluk yaşıyor kuş. Yem bayat mı kontrol ettiniz mi? Veya hep aynı yemi çıkardığı görülüyor içerisinde o tanelerden olmayan başka bir yem varsa onla deneyin.

10. Gökhan Almar

Beğenileri:
    12
    Bu yeme yeni gectim ben. Tohumlari tek tek disaridan alip karistirdim. Yemin icindeki aspurlar zaten bu sizin fotografinizdaki gibi goruluyor. İste o aspurun icini actigimda icinden benim fotografimdaki cikiyor. Kus sadece bu yemi geri cikartiyor. Sizin elinizde aspur varsa icini acip bakabilir misiniz? Belki de aspurlar bayattir.

Sayfayı Paylaş