petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusum anormal davranmaya basladi. Yardim :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mcaldiran tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. mcaldiran

mcaldiran Guest

Arkadaslar bizim 1 yasinda Cek Jumbo kirmasi erkek bir kusumuz var.
    Cok konusur, asiri cana yakin (oyleki kasinmak/uyuklamak icin bile bize gelir)
    Kurban bayraminda 1 hafta evde yalniz kaldi, komsuya yem su icin anahtarimizi vermistik.
    Dondukten sonraki ilk gun kafesinden cikmadi.
    Ikinci gunden sonra da banyo, yatak odasindaki buyuk aynalarin onunde nefesi bitene kadar ucmalar, oda icinde anlamsiz uzun ucuslar basladi.
    Ve en kotusu elimize disi kus muamelesi yapmaya kalkti.
    Su an cok daha az/ender konusuyor.
    Elimizi saklamaktan ders calisamaz olduk.
    Buyuk aynalara takintili bir kus oldu cikti.
    Biz ne yaptik da boyle oldu?
    Bu durumu nasil duzeltebiliriz sizce?

2. Tunç ÇAĞATAY

Sezonları geldiği için üremek istiyor her kuş gibi, bir dişi kuş alacaksınız kızışmış olması yararınıza tabi.

3. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Eş istemesi gayet doğal.

4. mcaldiran

mcaldiran Guest

Bu donem gecici mi yoksa disi kus alana kadar yillarca elimize mi sulanacak?
    Daha once de 2 kusumuz oldu, ikisinde de bu durumu yasamamamistik 3 yasinda bile.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

up.. :(

5. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    geçici değil malesef eş alın kuşa artık yavrularını seversiniz çok kızışmış demekki :)

6. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mubişlerin çiftleşme sezonunun geldiğini bilmiyordum.Hangi aylarda çiftleştiklerini yazar mısınız?

7. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kışın daha verimli oluyor diye dediler bana tunç hocamda öyle dedi sezon daha yeni başladı sabret çiftleşirler diye dediği çıktı gerçekten :)

8. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İnşallah benim çiftim de çiftleşir.Aylardır 3 eş değiştirdim hiçbirinde sonuç alamadım :).

9. Tunç ÇAĞATAY

Muhabbet kuşlarında sezon eylül ayından itibaren başlar mart nisana kadar devam eder. İstisnalar elbette vardır yani 6. ayda yavru alan yok değil ama en verimli ayları yukarıda yazdıklarım.

#9 Tunç ÇAĞATAY, 28 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ekim 2014
  10. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yorumunuz için teşekkür ediyorum :).

11. Sabri TURAN

aynen kardesim bencede
    :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:59 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

DÖNEM bitince son bulmaz yani geçici değill ! ama 1 -2 kez çiftleştir sorun olmaz ama 4-5 kere olursa ömrü kısalır diye duymuştum ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

kardeşim geçici deil 1-2 kez çiftleştir sona geçer umarım bu arada 5-6 kez olursa çiftleşme ömrü kısalır !!!!!!!!!!!

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    eş istiyor

Sayfayı Paylaş