Karadeniz Pet

Kuşum artık konuşuyor:)) sizce kaç aylık olmuştur?

Snm232323

Meraklı Üye

Kafasında tüyler yama gibi oldu:))) sürekli konuşuyoo cici kuş aşkıııım vıdı vıdı birsürü şey diyır. Maşallahı esirgemeyin. Sizlerin sayesinde böyle büyüdü canayakın oldu. Artık daha fazla kelime ne zamana kadar öğrenir sizce? Tipi nasıl tüy dökmüyo ama diken diken tüy çıkartıyo habire

Son düzenleme:
Maşallah kuşunuza. ilgilenirseniz öğrenmeye devam edecektir.

Maşallah çok Şirin Güle güle besleyin dışarı çıkmak iistiyor sizin omuzunuzda parmaginizda daha iyi dinler

Maşallah çok Şirin Güle güle besleyin dışarı çıkmak iistiyor sizin omuzunuzda parmaginizda daha iyi dinler

Çok sağolun :)) oldum olası dışarı çıkmak istiyor ama sadece biz yanına gidince yoksa yuvasını artık çok seviyor oyuncaklarıyla mutlu :) dışarıya bırakmuyorum artık eskisi gibi temizliği zor oluyor ama 2 günde 1 uçuyor 5-10dk sporumuzu yapıyorz

Son düzenleme:
dışarı çıkmak istediği zaman salın. kendisi girer akşam dışarda kalmaz zaten. kafesinide büyütüp ağaç tünekler koymanızı öneririm üzerinde hareket ettikçe tırnakları törpülenir.

2 günde bir 5-10 dk az bir süre bence.

dışarı çıkmak istediği zaman salın. kendisi girer akşam dışarda kalmaz zaten. kafesinide büyütüp ağaç tünekler koymanızı öneririm üzerinde hareket ettikçe tırnakları törpülenir.

Kafesi kanarya kafesi olduğu için kapısı kndiliğinden açık kalamıyır. Kafesi değiştireceğim büyüteceğim. Tahta tüneğinde duruyor daha çok onu çok seviyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

2 günde bir 5-10 dk az bir süre bence.

Evet az ama bugüne kadar günün 10 saati dışarıdaydı. Başedemiyorum artık temizliğiyle hem yuvasında çok mutlu istediğinde bi uçuruyıruz. Tesekkrler yorumlar için

Kafesi kanarya kafesi olduğu için kapısı kndiliğinden açık kalamıyır. Kafesi değiştireceğim büyüteceğim. Tahta tüneğinde duruyor daha çok onu çok seviyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Evet az ama bugüne kadar günün 10 saati dışarıdaydı. Başedemiyorum artık temizliğiyle hem yuvasında çok mutlu istediğinde bi uçuruyıruz. Tesekkrler yorumlar için

Bizimkide konuşmaya başladı. Mart'ın başından beraberiz kaptı işi. 3 aylık civarı kuşum. Evde olduğum zamanlar kafesinde tutmuyorum salıyorum. Yanımdan ayrılmıyor zaten acayip bir bağ oluştu aramızda. Dediğiniz gibi temizlik işi biraz zorluyor insanı üstüm başım bok oldu resmen :)

Bizimkide konuşmaya başladı. Mart'ın başından beraberiz kaptı işi. 3 aylık civarı kuşum. Evde olduğum zamanlar kafesinde tutmuyorum salıyorum. Yanımdan ayrılmıyor zaten acayip bir bağ oluştu aramızda. Dediğiniz gibi temizlik işi biraz zorluyor insanı üstüm başım bok oldu resmen :)

Maşallah kuşunuza erken öğrenmiş konuşmayı gerçi bizimki de 3-3,5 aylıkken öğrenmişti. Şimdi 4 aylık civarında. Üstünüzde olması da güzel bizim ayna önleri mobilyalar heryer pislik oluyodu :))

konusmayı kaç ayda öğrendı ?

kuş kaç aylık sorusunun cevabını veriyorum:4

Ben de 4 sanıyorum çünkü aldığımda kaç günlük yada aylık olduğunu tam bilemiyorum. Bayağı küçüktü henüz uçamıyordu 1 hafta sonra uçmaya başladı. Yani 1 aylık dersek aldığımda şimdi 4 aylık sanırım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

konusmayı kaç ayda öğrendı ?

Konuşmaya 3-3.5 aylıkken başladı. Forumdakiler o zamanlar küçük olduğunu 3 aydan sonra konuşacagını söylemişlerdi. Haklılarmış :)

Masallah nasil konusturdunuz ne kadat surdu ne kadar cwlistiniz gunluk

Masallah nasil konusturdunuz ne kadat surdu ne kadar cwlistiniz gunluk

1-1.5 ay sürdü bazen hiç konuşmadım bazen 10 dk falan. Ben çok uğraşamıyorum bikaç kelimeyi aralıklarla tekrar ettim bi de telefona kayıt ettim 3-4 kez dinletmişimdir en fazla. Kuş zaten kendini belli eder ağzı dolu dolu olduğu zaman konuşmaya hazır demektir. 1 ay sabah 10 dk akşam 10 dk söyleseniz yeter bence. Ben de şaşırdım şnkü hiç konuşacak gibi değildi çok da ilgilenemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Özellikle üstadlardan cevap bekliyorum 4 aydan sonra kuşa farklı olarak ne yediririz ne yapılır? Banyo yapıyor suyu çok seviyor ama ayda 1-2 yaptıruyıyorm üşütmesin diye

Maşallah tüye girmiş gibi

Sağolun bana da öyle geliyo ama hareketliliğinde bi azalma yok ve tüyleri dökülmüyo yenileri çıkıyo. Bilemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

Saçları çıktı resmen :)))

Maşallah kuşunuza erken öğrenmiş konuşmayı gerçi bizimki de 3-3,5 aylıkken öğrenmişti. Şimdi 4 aylık civarında. Üstünüzde olması da güzel bizim ayna önleri mobilyalar heryer pislik oluyodu :))

Bizim kuş baya hızlı hocam:) Üçüncü gününde bana alıştı. Benim canavar peşimi bırakmıyor hiç. Acayip bağlandı bana. Evet konuşmayı erken öğrendi tabi ilgi alaka hep. Şuan odamdaki 25. günü.

Odamdaki 20. gününde başladı mırıldanmaya. Git gide netleşiyor. Bıcır bıcır, cicikuş, babacık inletiyor ortalığı :) Şunu net bir şekilde söylemeliyim kuşu alıp süs gibi kafeste tutmamak gerek. İlgi, sevgi istiyor bu hayvanlar.

Bizim kuş baya hızlı hocam:) Üçüncü gününde bana alıştı. Benim canavar peşimi bırakmıyor hiç. Acayip bağlandı bana. Evet konuşmayı erken öğrendi tabi ilgi alaka hep. Şuan odamdaki 25. günü.

Odamdaki 20. gününde başladı mırıldanmaya. Git gide netleşiyor. Bıcır bıcır, cicikuş, babacık inletiyor ortalığı :) Şunu net bir şekilde söylemeliyim kuşu alıp süs gibi kafeste tutmamak gerek. İlgi, sevgi istiyor bu hayvanlar.

Katılıyorum onlarınki de can bir gün ilgilenmesem suçluluk hissediyorum vicdanım rahatsz oluyor. Maşallah kuşunuza mayası güzelmiş diyeyim 3 günde alışıp 20 günde konuşan vallahi bravo size de bücüre de

Geri