Karadeniz Pet

Kuşum aşırı hiperaktif

Fırat TORUN

Meraklı Üye
Kuş almadan önce alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere baktım. Ordan oraya koşuşturan tüyleri düzgün olan bir kuş alınması gerektiğini öğrendim ve kuşlar arasındaki en aktif kuşu seçtim. Ancak deyme gitsin kuş yerinde durmuyor arkadaşlar. Telleri ısırıyor,dışarı çıkmaya çalışıyor ve bu yemliğin arasındaki boşluktan geçip duruyor. Bana göre hava hoş ama bunun sonu hayırlımıdır bilmiyorum. Siz ne dersiniz ?

aynı kuş bendede vardı 2 gün önce şimdi kafesine alıştı 3-4 güne kafese alışır kardeş :)

Hiç elleme kuşa yeni aldıysan 1 hafta kafesinde dursun sonra onunla konuşmaya başla (kısık sesle) sonra onu 1 gece aç bırak sabah elinden yem uzat başlarda korkacaktır . Korkarsa elini çek . Yine aç kalsın 4-5 saat sonra elini tekrar uzat bu sefer yiyecektir (tedirgin şekilde) bu şekilde kendine alıştır . Sakın avuçlayıp sevme ! O kuş güzel bir kuşa benziyor aktif oldugunda göre sana da çok güzel alışacaktır.

Kadir Bey, kafesinizdeki ağaçtan tüneği nasıl sabitlediniz?

Yav kafese soktum şimdi dışardaydı ordan oraya koşturuyor abi bi yerini yaralayacak diye korkuyorum napsam bu yemlikleri ?

Geri