Karadeniz Pet

Kuşum aşırı ısırıyor önüne nasıl geçerim ?

• Konbuyu başlatan can yılmaz
  • Başlangıç tarihi
C

can yılmaz

Guest
ARKADAŞLAR 1 HAFTA ÖNCE KONUŞ AÇMIŞTIM. 2 AYLIK (59 GÜNLÜK) MUHABBET KUŞUM VAR. 10 GÜNDÜR BNDE. PARMAGIMA ÇOK RAHAT GELİYOR ALIŞTI İYİCE. AMA AVUCUNA AL SEV - TEKRAR YUVAYA SOK ALIŞSIN DİOLAR. UZMANTV'DE V.S VETERİNER ÖYLE ANLATIYOR. AMA BEN AVCUMA ALDIGIMDA KANATANA KADAR ISIRYOR 2 AYLIK KUŞ. NASIL ELİME ALMALIYIM Kİ ISIRMASIN TUTUŞ ŞEKLİ VAR MI ?

NOT= PARMAGIMA ÇIKINCA ÖBÜR ELİMLE SEVMEYE KALKTIGIMDA UÇUP GİDİYOR ALIŞMIYOR ÖYLE .

KUŞUN VİDEOSU = MUHABBET KUŞUM '' BAŞKAN'' - YouTube

Soğuduysa sizden yapıcak bişi yok gibi ama yakalamk için eldivenle yakalyın derim

soğuduysa sizden yapıcak bişi yok gibi ama yakalamk için eldivenle yakalyın derim

daha 10 gündür beraberiz nasıl soguyabilir ki. Salıyıorm örnegin hemen geliyor klavyenin yanına. Yada omzuma alıyorm bi skıntı yok. Parmagıma gelio direk. Avcuma alamıyorum. Avuç dışında hiçbir hareketimde bugune kadar ısırmadı.

Avucunuza yem koyarak kuşu kendinize alıştırabilirsiniz.

daha yeni bir kuş zaten güven tam oturmamış kuşlar avuçlanmaktan nefret ederler bence zamanla öğrenecektir güven pekişince zaten kuş napsanız sesini çıkarmaz :) bu arada kuşunuzu görebilir miyiz acaba?

daha 10 gündür beraberiz nasıl soguyabilir ki. Salıyıorm örnegin hemen geliyor klavyenin yanına. Yada omzuma alıyorm bi skıntı yok. Parmagıma gelio direk. Avcuma alamıyorum. Avuç dışında hiçbir hareketimde bugune kadar ısırmadı.

Avcuna almamalısın zaten bir kuşun ençok sevmediği hareket avucunla tutmaktır bırakın tutmayın ben kuşlarımı sopaya alıştırdım uçarken bile sopayı havada tutuyorum hepsi geliyo konuyo sopaya ama elime gelmiyolar başa omuza filan .

daha yeni bir kuş zaten güven tam oturmamış kuşlar avuçlanmaktan nefret ederler bence zamanla öğrenecektir güven pekişince zaten kuş napsanız sesini çıkarmaz :) bu arada kuşunuzu görebilir miyiz acaba?

tabi bu ilk açtıgım konu http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...habbet-kusum-ve-sorunlarim-resimli-15065.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:07 --

Avcuna almamalısın zaten bir kuşun ençok sevmediği hareket avucunla tutmaktır bırakın tutmayın ben kuşlarımı sopaya alıştırdım uçarken bile sopayı havada tutuyorum hepsi geliyo konuyo sopaya ama elime gelmiyolar başa omuza filan .

parmagımı uzatınca v.s gelio ztn. ancak uzman tv'de veteriner dioki =

kuşunuzu kafesin içinde avucunuza alın
dışarıya çıkarın ve avucunuzda iken sevin.
ardından tekrar kafese koyun
günde 3-4 defa tekrarlayın
kuşunuz bundan sonra elinizi ısırmayacaktır alışıcaktır.

diyor veteriner hekim. kanatıyor ama bnm kuş deli gibi ısırıyor. yoksa parmaga gelme avucuma gelme v.s sorun yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:10 -->-> Daha önceki mesaj 18:08 --

Avucunuza yem koyarak kuşu kendinize alıştırabilirsiniz.

bu şekidle yapıyorm avucuma gelio artk yem olmasada varmş gibi. ama elimle sevemiyorm parmagımla dahi sevdirmiyor kaçıo

usta ozmn sevmicekmyiiz hiç ? adamlar resmen güreşiyor kuşla avcuyla yere yatırıyor v.s oynuyorlar. bizim kuşta sürekli ilgilenmeme ragmen öyle bi yakınlaşma egilimi yk

Ama bu dedigin duresmeler eline guvenini sagladiktan sonra olur once guven ondan sonra siz direk avuca almisiniz hayvan tabi isircak ic gudusu benim kuslarda ole avuca almiyorum

PIRANHA Pro II Tab 7.0 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman tv de ayna da koyun diyor... uzman tvde muhabbet kusu ile verilen bilgilerin cogu yanliş! Kusunuz sizden korktugu için ısırıyor.sizin nekadar güçlü olduğunu bildiği için kendini korumak için var gücünü kullanıyor ısırırken. Kusunuzu sakın avuçlamayın. Nefret ederler. Bazı kuşlar parmakla sevdirmeyi de sevmezlermis. Saygi duymak lazim. Kedi gibi degiller. Parmaginiza alip karsinizda konusacaksiniz. Bu. Bazı kuşlar da elbisenin kokundan girer boynundan cikar. Kusa bagli. Ama en basinda avuclamamalisiniz. Size guvenir zamanla sabredin.

Uzman tv de ayna da koyun diyor... uzman tvde muhabbet kusu ile verilen bilgilerin cogu yanliş! Kusunuz sizden korktugu için ısırıyor.sizin nekadar güçlü olduğunu bildiği için kendini korumak için var gücünü kullanıyor ısırırken. Kusunuzu sakın avuçlamayın. Nefret ederler. Bazı kuşlar parmakla sevdirmeyi de sevmezlermis. Saygi duymak lazim. Kedi gibi degiller. Parmaginiza alip karsinizda konusacaksiniz. Bu. Bazı kuşlar da elbisenin kokundan girer boynundan cikar. Kusa bagli. Ama en basinda avuclamamalisiniz. Size guvenir zamanla sabredin.

anladm tşk

Geri