Karadeniz Pet

Kuşum Aşırı Su İçiyor...

• Konbuyu başlatan Hacı cici kuşum benim
  • Başlangıç tarihi
H

Hacı cici kuşum benim

Guest
Muhabbet kuşum 4 aylık civarında aşırı su içiyor haliylede aşırı dışkılıyor. ama dışkısı çok tuhaf. bazen sırf su çıkarıyor. bunu çok su içmesine bağlıyorum. bazende beyaz yapıyor. bazende çok açık renkte sıvımsı olarak yapıyor. sürekli kafesi temizlemekten bıktım. bazen günde iki kez temizliyorum. dallarını salıncağını, yemliğene kadar hergün temizliyorum. benden başkası yapmıyor çünkü tiksiniyor.
üstelik bu kuş bazen dışkısını yiyor o yüzden de sürekli temizliyorum. kuş kumu falanda var onu da yiyor. dışkısını neden yiyor anlamadım.
yardımcı olur musunuz aşırı su içmesi normal mi? (ben sıcaklara bağlıyorum) vee dışkısını yemesini nasıl engellerim?

kafesin altında ızgara felan yokmu. su icmesi sıcaklardandır taze su koyun sürekli

kafesin altında ızgara var da onu temizlemek mesele..kağıdı atıyorum yenisini koyuyorum.. ama ızgarayı hergün nasıl temizleyim. ben pis pis bırakamam öyle. aksesuarlarını bile hergün temizliyorum.
suyu hergün tazeliyorum tabiki. üstelik kaynamış su veriyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafesin altında ızgara var da onu temizlemek mesele..kağıdı atıyorum yenisini koyuyorum.. ama ızgarayı hergün nasıl temizleyim. ben pis pis bırakamam öyle. aksesuarlarını bile hergün temizliyorum.
suyu hergün tazeliyorum tabiki. üstelik kaynamış su veriyorum.

kaynamış su ? normal içme suyunumu kaynatıyorsunuz

aynı sorun bende de var bazen sadece su olarak dışkısını bırakıyor takip ediyorum. çare olarak versele laga nın anasonlu kuş kumu var 2 kg olarak alırsanız avantajlı oluyor 10-14 tl arası bir fiyatı var onu kafesin dibine dökerseniz yarım kg kadar haftada yada 2 haftada bir kumu değiştirmeniz değişim yaparken kafes temizliğini de yapmanız yeterlidir.bu arada gazete sermiyorsunuz ızgaranın altına çekmece kısımına koyuyorsunuz çekmece yoksa kafes tabanına ızgaranın altına seriyorsunuz.

aynı sorun bende de var bazen sadece su olarak dışkısını bırakıyor takip ediyorum. çare olarak versele laga nın anasonlu kuş kumu var 2 kg olarak alırsanız avantajlı oluyor 10-14 tl arası bir fiyatı var onu kafesin dibine dökerseniz yarım kg kadar haftada yada 2 haftada bir kumu değiştirmeniz değişim yaparken kafes temizliğini de yapmanız yeterlidir.bu arada gazete sermiyorsunuz ızgaranın altına çekmece kısımına koyuyorsunuz çekmece yoksa kafes tabanına ızgaranın altına seriyorsunuz.

lora markalı kuş kumu veriyorum. kuş kumunu küçük suluk gibi şeyler var. onun içine koyuyorum. onu yiyor hergün. gaga taşınıda çok yiyor. dışkısıda bazen bembeyaz oluyor bu yüzden.
dergi yaprakları kullanıyorum kafes için. çekmecesi var ama dediğim gibi dışkısını yaparken. ızgarayada bulaştıracak haliyle. ben de sürekli ızgarayı o halde bırakamam. temizlemesi zor olur. o yüzden dergi yaprakları kullanıyorum. hergün temizliyorum bazen günde 2 kez.

ıslak mendille yada peçeteyle silersiniz ızgarayı ufacık bir pislik için neden ızgarayı komple temizleyesiniz ki ?

Kuşun dişkisi eger normal degilse özellikle de beyaz yapiyorsa böbrek sorununun işareti olabilir

Böbrek için önce acilen bitkisel destek gerekli
Geciktirmemek lazim...

Kara hindiba ve ekinezya içirin yada direk link vereyim okuyun faydasini görmiştim ben bu sitenin::: bitki

Son düzenleme:
Kuşunuz böbrek iflasına doğru gidiyor. Hemen bitki desteklerine başlamasınız. Eğerki sorun devam ederse de ilaç kullanımına gitmelisiniz. Bunun için de şimdiden veterinerlere danışın. Kanatlılardan anlayan iyi veteriner bulmaya çalışın.

Kuşun dişkisi eger normal degilse özellikle de beyaz yapiyorsa böbrek sorununun işareti olabilir

Böbrek için önce acilen bitkisel destek gerekli
Geciktirmemek lazim...

Kara hindiba ve ekinezya içirin yada direk link vereyim okuyun faydasini görmiştim ben bu sitenin::: bitki

semiha hanım bugün linkte yazan bitkilerden aldım bir mamalığa koyup servis yaptm inşallah işe yarar çok sağolun.

Geri