petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum avizeden inmiyor.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Buğra Berk tarafından 11 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Buğra Berk

Buğra Berk New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşumu alalı daha yaklaşık 1 ay oldu neredeyse bana alıştı diyebilirim elimde veya omzumda bir süre duruyor ama daha sonra hemen avizeye gidiyor parmağımı uzatıp alıyorum daha aşağıya inmeden yine uçuyor ne yapmalıyım.

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Bu gayet normal bir şey.Kendinize ne kadar alıştırsanız da avizeyi kolay kolay unutmaz.Biraz daha çalışarak ilgisini kendi üzerinize çekin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Buğra Berk

Buğra Berk New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim birazdaha uğraşmam gerekiyor demek :)

4. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    74
    avize yuksek ve guvenlı gorunen bır yer o yuzden oraya kacıyor :D bunu engellemenın en ıyı yolu ya baska oda yada avızeyı kaybetmek :D bılemıyorum yanı daha turlu fıkırler bulunabılır :)

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Avizeye korkacagi bir şey takın unutmasini sağlayın

6. Buğra Berk

Buğra Berk New Member

Beğenileri:
    0
    Birde öyle deneyelim artık insallah işe yarar

7. alidiyebiri

Beğenileri:
    15
    Kuş için kendim merdiven yaptım , ama kafesine koymuyorum . Avizeye çıktığı zaman merdiveni kaldırıyorum uçup merdivene geliyor hemen , avizeye olan ilgisi %90 azaldı ama bazen kiyamiyorum orda kalmasına ses etmiyorum , o da tadını çıkarsın sevdiği yerin ...

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Yüksek yerler daha güvenli geldi için tercih ediliyor. Kendi eğittiğim kuşta ufakken perdenin en üstüne konardı her konduğunda hafifçe ürkütmeden perdeyi sallayarak oraya alışmasını önledim ve zamanla unuttu tek tercih ettiği konmak için biz olduk :) alışkanlık haline getirmeden müdahale etmektir önemli olan . size alıştıktan sonra kontrol bi bakıma sizde...

Sayfayı Paylaş