Karadeniz Pet

Kuşum avizeden inmiyor.

Buğra Berk

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu alalı daha yaklaşık 1 ay oldu neredeyse bana alıştı diyebilirim elimde veya omzumda bir süre duruyor ama daha sonra hemen avizeye gidiyor parmağımı uzatıp alıyorum daha aşağıya inmeden yine uçuyor ne yapmalıyım.

Bu gayet normal bir şey.Kendinize ne kadar alıştırsanız da avizeyi kolay kolay unutmaz.Biraz daha çalışarak ilgisini kendi üzerinize çekin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

avize yuksek ve guvenlı gorunen bır yer o yuzden oraya kacıyor :D bunu engellemenın en ıyı yolu ya baska oda yada avızeyı kaybetmek :D bılemıyorum yanı daha turlu fıkırler bulunabılır :)

Avizeye korkacagi bir şey takın unutmasini sağlayın

Kuş için kendim merdiven yaptım , ama kafesine koymuyorum . Avizeye çıktığı zaman merdiveni kaldırıyorum uçup merdivene geliyor hemen , avizeye olan ilgisi %90 azaldı ama bazen kiyamiyorum orda kalmasına ses etmiyorum , o da tadını çıkarsın sevdiği yerin ...

Yüksek yerler daha güvenli geldi için tercih ediliyor. Kendi eğittiğim kuşta ufakken perdenin en üstüne konardı her konduğunda hafifçe ürkütmeden perdeyi sallayarak oraya alışmasını önledim ve zamanla unuttu tek tercih ettiği konmak için biz olduk :) alışkanlık haline getirmeden müdahale etmektir önemli olan . size alıştıktan sonra kontrol bi bakıma sizde...

Geri