Karadeniz Pet

Kuşum ayağını kaldırıp indiriyor

sümeyye zehra

Yeni Üye
arkadaşlar anlamadım noldu bi ayağını kaldırıp indiyor bi ayağını ısırıyor uyuma pozisyonundaki gibi ayağını çekip esniyor ne olabilir korkuyorum lütfenn?

Ayağını hiç basmıyor veya tutunmuyorsa sıkıntı vardır. Arada ısırma gibi davranışları olur, temizlik içindir. Ayağını çekip esnemesi hareketsizliktendir. Kafes dışına çok çıkmıyorsa bu hareketi yaparlar

Kafesin; kusun tunekten tunege hoplayip ziplayabilecegi, rahatlikla kanat cirpabilecegi kadar buyuk olmali.

20170808_000302.jpg
Kafesin; kusun tunekten tunege hoplayip ziplayabilecegi, rahatlikla kanat cirpabilecegi kadar buyuk olmali.
kuşumun kafesi zaten küçük renkli olanlardan deil ev gibi çatısı olan pirinç kafeslerden rahatça zıplayıp kanat çırpabileceği bir kafes...

Ayağını hiç basmıyor veya tutunmuyorsa sıkıntı vardır. Arada ısırma gibi davranışları olur, temizlik içindir. Ayağını çekip esnemesi hareketsizliktendir. Kafes dışına çok çıkmıyorsa bu hareketi yaparlar
genellikle haftada 3 kez uçuruyorum 2 kere kafesin altınıza temizlerken 1 ide normal 2-3 saat uçuyo...

Geri