Karadeniz Pet

Kuşum bana alışmamakta ısrar ediyor

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Arkadaslar 4,5 aylık hollanda cinsi bir oğluşum var.Ben onu 2,5-3 aylık iken almıştım.Uzun çabalarıma rağmen bana alışmıyor.Yapmadığım şey kalmadı.Kanaryadan farkı yok.Kafesten çıkarmak için yoğun çaba harcıyorum çıksa bile bir yere konuyor asla da oradan ayrılmıyor zaten.Konuşuyor,sürekli şarkılar söylüyor ötüşüp şakrabanlık yapıyor ama eline almaya kalk hemen saldırıya geçiyor.Kendini sevdiriyor ama asla onun haricinde ilgilenmiyor.Elimden yem yedirmeyi denedim,Haftalarca elime almadan sürekli kafes dışında yavaş yavaş sohbet ettim ama yok arkadaş.Ne lazımsa yaptım sürekli şımarttım ama hiçbir belirti yok.Hep ilk aldığım günki gibi bu da beni üzüyor.Bana arkadaşlık etmesi için almıştım çok alıştım ve diğer arkadaşlarımın kuşları falan sürekli omuzlarında,ağızlarından yemek falan alıyor özeniyorum.Çoğu kanatlarını bantlayarak kendisine alıştırmış ama bunu kuşuma yapmak istemiyorum bana göre bu büyük bir işkence bu saatten sonra ne yapabilirim,kesinlikle değiştirmekte istemiyorum :(

kafese elinizi sokarak 5 dk tutun sonra ayağına dogru götürün elinizi gelmezse ısrar etmeyin 1-2 hafta bunu yapın sonrasındada elinizden yem veya sevdigi başka bi yiyecek varsa onları vermeye çalışarak yapabilirsiniz bir başka yol olarakta ele alıp sevip kafese koyarak alıştırma var fakat o daha zor ilkini denemenizi tavsiye ederim :)

Biraz daha sabir sonunda alisacak ilk önce elinizden korkmamasi lazim oda elinizi iyice tanitin ona zarar vermiyeceginden emin olsun sonra göbegini oksayin yavas yavas parmaginiza gelecek fazla üstüne düsmeyin bu sefer daha zor olur bol bol konusun sevdigi yemi elinizde verin yemessede pes etmeyin hergun deneyin sonunda yer alisir birazdaha sabir sonunda siz kovsanizda o yine gelecek yaniniza :) Kafesden kendi ciksin etrafi tanisin tama tanimadigindan kondugu yerden kipirdamiyor siz cikarmayin o cikar evi tanimak icin ayna filan varsa cok oyuncak varsa cikarin tek bir oyuncak yeter size ilgisi olmaz cok oyuncak olursa

Son düzenleme:
Biraz daha sabir sonunda alisacak ilk önce elinizden korkmamasi lazim oda elinizi iyice tanitin ona zarar vermiyeceginden emin olsun sonra göbegini oksayin yavas yavas parmaginiza gelecek fazla üstüne düsmeyin bu sefer daha zor olur bol bol konusun sevdigi yemi elinizde verin yemessede pes etmeyin hergun deneyin sonunda yer alisir birazdaha sabir sonunda siz kovsanizda o yine gelecek yaniniza :) Kafesden kendi ciksin etrafi tanisin tama tanimadigindan kondugu yerden kipirdamiyor siz cikarmayin o cikar evi tanimak icin ayna filan varsa cok oyuncak varsa cikarin tek bir oyuncak yeter size ilgisi olmaz cok oyuncak olursa

ayna falan koymadım da dediklerinizi yaptım zaten,kafesin içindeyken problem yok elime geliyor kafesin içinde sevebiliyorum parmağıma alabiliyorum ama dışarıda hiçbir şey yapamıyorum.Tüneğini çıkardım dışarıdayken ona binsin diye omzuma doğru tutup omzuma gelmesini alıştırmaya çalıştım ama yok :(

alismaz diye bi sey yok 4 ayda alismazsa 4 yilda alisir cok ornegini gordum. Surekli ilgi gerekio birakin biraz isirsin elinde sonunda isirinca eline bisey gecmedigini anlayacak isirma huyunu birakacak sonrada parmaginizi disardayken gogusunun ustune tutup yavasca itekleyin dusmesine zorlayin dusmemek icin parmaginiza konacak hatta bunu her yapisinizda islik calarsaniz daha sonra islik caldiginizda elinize gelir kolay gelsin :)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alismaz diye bi sey yok 4 ayda alismazsa 4 yilda alisir cok ornegini gordum. Surekli ilgi gerekio birakin biraz isirsin elinde sonunda isirinca eline bisey gecmedigini anlayacak isirma huyunu birakacak sonrada parmaginizi disardayken gogusunun ustune tutup yavasca itekleyin dusmesine zorlayin dusmemek icin parmaginiza konacak hatta bunu her yapisinizda islik calarsaniz daha sonra islik caldiginizda elinize gelir kolay gelsin :)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim inşşallah

Geri