Karadeniz Pet

Kuşum bana alışmıyor...

Mustafa AYDOĞMUŞ

Meraklı Üye
Merhaba değerli forum üyleri. Benim 2 hafta kadar önce aldığım yavru muhabbet kuşum elimi kafese sokar sokmaz kendini ordan oraya çarpıyor. Birtürlü kendime alıştıramadım. Kendime hızlı bir şekilde alıştırmam için önerilerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20181216_210212.jpg
    20181216_210212.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 17
Kuşunuza sakin sekilde yaklaşın ve ani hareketler yapmayin kusunuzla hergun kısık sesle konuşun ve bu anda eliniz kafesin üzerinde olsun ilerleyen gunlerde elinizi kafese sokup kısık sesle konuşun , avucunuzda yem verin ,dal darı verin bu sayede kusunuzun güvenini kazanabilirsiniz kusunuz çok tatlı Maşallah

Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Fakat elime dal dari yem koyuyorum hic banamisin demiyor. Kendini hep tellere çarpıyor. Aldığımdan beri uğraşıyorum şaştım kaldım.
Kuşunuza sakin sekilde yaklaşın ve ani hareketler yapmayin kusunuzla hergun kısık sesle konuşun ve bu anda eliniz kafesin üzerinde olsun ilerleyen gunlerde elinizi kafese sokup kısık sesle konuşun , avucunuzda yem verin ,dal darı verin bu sayede kusunuzun güvenini kazanabilirsiniz kusunuz çok tatlı Maşallah

Birkaç gün kısık sesle konuşup elinizi kafese koyun , böyle 15-20dk ilgilenin daha sonra avuca yem koyup vermeyi deneyin

Hocam teşekkür ederim cevabınız için. Fakat elime dal dari yem koyuyorum hic banamisin demiyor. Kendini hep tellere çarpıyor. Aldığımdan beri uğraşıyorum şaştım kaldım.
Bu tip hareketler ele fazla alınmış elden korkmuş vede anne babasinin yanindaysa onlarda elden korkuyosa onlardan görüp yapan kuşlardir. Bir de karakter meselesi var tabi. Yapmaniz gereken elinizi kafesin içerisine koyup baya bi beklemeniz her gun bunu tekrarlamaniz lazim. Gerekirse kafes icindeki yemligi alip avucunuza yem koyup kafes içine uzatin. Konusup konusmamak size kalmış. Bwnim uzun sure canim sıkılır diyosaniz tv acip izleyin ister diger elinizle telefonla oynayin size kalmis. Ama elinizden bir kez yem yediginde yada elinize geldiginde ondan sonrası kolay.

Geri