Kuşum benden 5 aydır korkuyor

Konusu 'Sultan Papağanı Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve hyenaflow tarafından 4 Şubat 2018 başlatılmıştır.

1. hyenaflow

hyenaflow Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Kuşumu alalı 5 ay oldu. İnternette herşeyi okudum, izledim ve hiçbir gelişme kaydedemedim. Kafesin yanında oturuyorum, sakince konuşuyorum. İlgileniyorum kuşla hep ama kafesin yanına yaklaşınca ne kadar uzağa gidebiliyorsa oraya. Elimi kafese sokunca kaçıyor. Dibine kadar getirince çıkıyor parmağıma anca. Omuzumda duruyor ama oda bir müddet. 20 dakika durur gider. Elimden yem nadiren yiyor. İlk zamanlarda öterdi artık ötmüyor. Kendine dokundurmuyor. Isırma huyu yoktu artık oda var. Tuttumu koparıyor. Artık petshopa geri vermek niyetindeyim. Ne yapmalıyım?

Not: cinsiyetini ve yaşını bilmiyorum[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. GözdeGB

GözdeGB Profesyonel

Beğenileri:
    165
    bence hemen pes etme. benım uyguladıgım bır yontem var deneyebılırsın bı kaybın olmaz. kusun sana guvenmesı gerekıyor senı arkdası olarak gormesı gerekıyor. kafesın ıcındekı tunekleri salıncagı oyuncagı ne varsa cıkarıp kolumu ıcerı sokmustum. ınatla tellere tutunmaya devam ettı. hatta ılk soktugumda cırpındı. ama ben kıpırdatmadan tunek yerıne elımı kullanması ıcın sabıt bır sekılde durdum. dakıkalarımı aldı ama elıme koluma kondu. ufak dokunuslarla benı denedı. 1 saate yakın kaldık o sekılde. alışınca cıkarıp kafesı eskı halıne getırdım. bunu 2 gun yaptım sadece. ne elımden ne kolumdan asla korkmaz. sadece ben degıl baskasının elıne de koluna da kendı ıstegıyle konuyor. bence bı dene sen. kafesın yanına oturuyorum konusuyorum demıssın. çok guzel işte sesıne alışması acısından. bunu yaparken elini yavasca kafes tellerınde gezdırebılırsın dısardan. elini görsun yanı

3. hyenaflow

hyenaflow Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Aynı yöntemi 1 hafta boyunca denedim. 1.30 saat kaldığımı bilirim. Ama yine gelişen birşey olmadı.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. GözdeGB

GözdeGB Profesyonel

Beğenileri:
    165
    hımm demekki kuşun yapısı o şekilde :( üzüldüm. başka yolunubulursunz ınsallah

Sayfayı Paylaş