Karadeniz Pet

Kuşum benden korkuyor

B

Bobo

Guest
Arkadaşlar kuşumu 2 gün önce aldım bugün odama saldım kafesini açıp ama sadece rastgele uçmak ve kafasını ordan oraya vurmak oldu

Tabi haliyle sersemledi :)

Elimi uzattığımda çok korkuyor heyecanlanıyor be uçmaya başlıyor ne yapsam bilemedim.
Bazı arkadaşlar 1 ay elini kafesin yanında tut felan diyorlar ben çok sabırsızım onuda belirteyim..

1 hafta hiç Salma sonra çıkar sakin bir şekilde onunla konuş güvenini kazan yavaşça konduğu yerden parmağında durmasını sağla

kuşunuz kaç yaşında acaba yaşı büyük kuşların eğitimi daha fazla zaman alabilir eğitime bence kafesin içinde başlayın elinizi kafesin içine ürkütmeden sokun ve birkaç dakika hareketsiz kalın kuş bu duruma alışınca yavaş yavaş ona yaklaştırıp parmağınıza konmasını sağlayabilirsiniz

kuşun korkması paniklemesi doğal kuş hemen bırakılmaz odaya hele birde yaşı büyükse

kuşunuz kaç yaşında acaba yaşı büyük kuşların eğitimi daha fazla zaman alabilir eğitime bence kafesin içinde başlayın elinizi kafesin içine ürkütmeden sokun ve birkaç dakika hareketsiz kalın kuş bu duruma alışınca yavaş yavaş ona yaklaştırıp parmağınıza konmasını sağlayabilirsiniz

Kuşum 1 aylık ya var ya yok yavru yani dediklerinizi deneyeceğim sömestr a kadar çıkarmayacağım kafesinden.

Geri