Karadeniz Pet

kuşum benden korkuyor

mavismubiss

Yeni Üye
5 gün önce yavru bir muhabbet kuşu aldım bugün kafesten kaçtı elime aldım yavaşça kafese koydum elime almam onu korkutmuş mudur? kuşum dişi ve onun güvenini kazanmadan kaybetmiş gibi hissediyorum. çok korkuyorum bana alışamaz diye.
tavsiyelerinizi bekliyorum...
bu arada daha önce kuşu ondan korkan, kaçan olup da daha sonra ona alışan ve kafes dışında bile parmağına konan var mı? varsa eğer bu kaç hafta ya da ay da gelişiyor?

kardeşim daha yol erkenden bence değiştir ve yavru bir erkek al 1 ayda senınle her yere gelecek kadar alışır. ama bu kuşta devam etmek istiyosan ben erkek kuşumu cok korkuttum ama her seferinde üstüme konardı hemde 5 aylıkken almıştım bence dişi zaten daha zor evcilleşir korkma güvenını kaybetmessın elıne bıraz yem al yavsca elını sok ılkten korkar ama gelecektır kesınlıkle sonra her gun aynı saatte 30 dakıka elını kafese sok ne zaman elıne atlayacak o zaman kafesten cıkar ve yavas yavask elıne gelmesı ıcın bir tüneğe koy eline yem al onu çağır gelecektir bir süre sonra

kardeşim daha yol erkenden bence değiştir ve yavru bir erkek al 1 ayda senınle her yere gelecek kadar alışır. ama bu kuşta devam etmek istiyosan ben erkek kuşumu cok korkuttum ama her seferinde üstüme konardı hemde 5 aylıkken almıştım bence dişi zaten daha zor evcilleşir korkma güvenını kaybetmessın elıne bıraz yem al yavsca elını sok ılkten korkar ama gelecektır kesınlıkle sonra her gun aynı saatte 30 dakıka elını kafese sok ne zaman elıne atlayacak o zaman kafesten cıkar ve yavas yavask elıne gelmesı ıcın bir tüneğe koy eline yem al onu çağır gelecektir bir süre sonra

ben bu kuşa çok alıştım değiştirirsem üzülürüm her halde :(

tamam sıkıntı yok sabırlı olarak her gün dediğimi uygula olacaktır bi şeyler

Geri