Karadeniz Pet

Kuşum Benden Korkuyor

Eyades

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumu ilk aldığımda 25 günlükde şuan 1 buçuk aylık ben internetteki her şeyi yaptım ama hala alışamadı mesela elimi 1 hafta kafese tutup onunla konuştum sonra elimi kafese soktum ilk soktuğumda benden korkmadı çırpınmadı sonra biraz panikledi ve kafesin altına atladı orda sağ sol yaparak koşuyordu elimle yem veriyordum elimden biraz yem yiyordu sonra kafesten çıkmak için elimde dört dönüyor şuan elimi uzatnca korkuyor her gün düzenli olarak 1 2 saat dışarı çıkartıyorum hiç çarpmadan uçuyor odaya alıştı ama benden kaçıyor lütfen yardım edin

Hocam 25 gunluk kusu nasil aldiniz yem kirabiliyomuydu ki kiramaz benimkiler suan 25 gunlukler yuvanin deliginden disari bile bakmadilar daha 45 gunluk kus soylediginiz gibi sizden kacmaz savunmasiz olurlar alismasi guvenini kazammasi cok kolay olur bir gariplik var durumunuzda

hocam sizin kuşta bir gariplik var bende aldığımda 5 haftalıktı etrafa öyle ürkek ürkek bakmıyordu daha annesinden yeni çıktığı için anne kokuyordu ve hiç korkmuyordu sizin kuşun bir fotosunu atarmısın belki adam 25 günlük diye 3 aylık kuşu vermiş olabilir yapanlar var çünkü

yani biz aldığımızda 25 günlük diye aldık eve geldiğinde 1 gün yem yemedi sonra yemini suyunu yiyip çiyor şuan yemde kırabilir elma felanda veriyoruz 1 hafta beklettik kafeste sonra elimle kafesin içinde yem vermeye başladım güzelce yem yiyordu ama kafesten çıktığında girmek bilmiyor akşama kadar kalıyor ancak kafesi önüne yaklaştırınca giriyor şuan dışarda girmediği için bazen su veriyorum kafesi yaklaştırıyorum biraz bekliyor sonra giriyor yemini yiyor sonra yine dışarı çıkmak istiyor ötüp duruyor ve konuşmaya başladı gibi

20160817_133209.jpg resmi bu

Son düzenleme:
Merhaba aynı konu benimde başıma geldi kuşu pazar günü aldım bana erkek diye verdiler forumdan edindiğim bilgiye bakılırsa kuş dişi de olabilir her neyse konu aynı bizim çıtırda 25 günlük diye verildi bize kafesten asla çıkmıyor üstelik kendi kendine titriyor ve ötmüyorda odada yanlız kaldığı zaman kendi başına ötüyor sadece :( bir sürü oyuncak salıncak vs aldım ama o kafesin dibinde kalmayı tercih ediyor acaba bize ne kadar sürede alışır ?

işte resmi .

Ekli dosyalar

• 12752b9a8bb45c8b0db075c59c5967bc.jpg
    12752b9a8bb45c8b0db075c59c5967bc.jpg
    186.3 KB · Görüntüleme: 62
ben kuşumu 1 hafta kafesten çıkartmadım ortama alışsın diye yanında hep konuştum sonra kafese elimi soktum hareketsiz elimi tuttum kuş çırpıntı biraz sonra alıştı elime biraz yem aldım tünekden yemeye başladı sonra biraz elimi yavaşca geriye çektim ve elime zıpladı elimden yem yerken bana biraz alıştı ben böyle yaptım kafesinde sadece salıncağı var onunla oynuyo binmeye çalıyor binemiyor :D kuşumu ger gün 1 2 saat dışarı çıkartıyorum kuşumun burnu pembe erkek oluyor yanı sizde yazdıklarımı her gün tekrarlarsan alışır bana böyle alıştı ama dışarı çıktığımda elime gelmiyor

Geri