Karadeniz Pet

kuşum beni dişliyor ve bana alıştığını nerden anlayabilirim

• Konbuyu başlatan RuZzGaR
  • Başlangıç tarihi
R

RuZzGaR

Guest
Öncelikle Selam... arkdaşlar yaklaşık 1 aydır bi muhabbet kuşu sahibiyim :) 4-5 gün boyunca onsuz görmedim ve şimdide kafesin içine elimi soktuğumde parmağımı dişliyor enerjisi boşalsın diye kpı pencereyi kapatıp onu serbest bırakıyorum . Ve bide bana alıştığını nerden anlayabilirim. Cvp larınız için şimdiden tşk. <3:)

Kuş saba alistiginda uctugunda kafana niyete konar benimki ye bbulamayinca kafama konuodu.
alistiginda dislemez ilk önce onun güvenini sağla derim.

kuşunuza 1 hafta gibi hiç ellemeyin sonra yavaş yavaş elinizi kafese sokup çıkartın bunu.defalarca yapın aralıklarla.ile
kuşkunuz size yakın olsun mesela size 1 metre.yakınlığında eliniz ile yem vermeye.çalışın ve.bunu çok dikkatlice.yapınız. zaman ile size.çalışacaktır ve alışması 1 ila.3 ay sürebilir
rast gele

kuşunuzu avuçlayıp almaya kalkarsanız kendisini koruma amaçlı gagalıyor olabilir. Size güveninide elinizi uzattıgınızda elınıze gelır ne bilim yanına yaklastıgınızda sızden kacmaz .

Ona guven verın elınızı uzatın ve hıcbırsey yapmadan bekleyın bı sure sonra elınıze cıktıgını sızınle oynadıgını goreceksınızdır. ben elıme alıp parmagımla yanlarını sevıyorum mest oluyor mesela :)

Benimki de parmağımla daha doğrusu tırnağımla oynamayı çok seviyor, dişliyor ama acıtmadan. Alışkanlık haline getirmesin diye hayır! diye kızıyorum yüzüne üflüyorum ama vazgeçecek gibi değil ne yapacağım bilmiyorum.

Geri