kuşum beni dişliyor ve bana alıştığını nerden anlayabilirim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve RuZzGaR tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. RuZzGaR
  Çevrimdışı

  RuZzGaR Guest

  Öncelikle Selam... arkdaşlar yaklaşık 1 aydır bi muhabbet kuşu sahibiyim :) 4-5 gün boyunca onsuz görmedim ve şimdide kafesin içine elimi soktuğumde parmağımı dişliyor enerjisi boşalsın diye kpı pencereyi kapatıp onu serbest bırakıyorum . Ve bide bana alıştığını nerden anlayabilirim. Cvp larınız için şimdiden tşk. <3:)
   
 2. Jumbo
  Çevrimdışı

  Jumbo Guest

  Kuş saba alistiginda uctugunda kafana niyete konar benimki ye bbulamayinca kafama konuodu.
  alistiginda dislemez ilk önce onun güvenini sağla derim.
   
 3. ergani21
  Çevrimdışı

  ergani21 Guest

  kuşunuza 1 hafta gibi hiç ellemeyin sonra yavaş yavaş elinizi kafese sokup çıkartın bunu.defalarca yapın aralıklarla.ile
  kuşkunuz size yakın olsun mesela size 1 metre.yakınlığında eliniz ile yem vermeye.çalışın ve.bunu çok dikkatlice.yapınız. zaman ile size.çalışacaktır ve alışması 1 ila.3 ay sürebilir
  rast gele
   
 4. jackaltr
  Çevrimdışı

  jackaltr Guest

  kuşunuzu avuçlayıp almaya kalkarsanız kendisini koruma amaçlı gagalıyor olabilir. Size güveninide elinizi uzattıgınızda elınıze gelır ne bilim yanına yaklastıgınızda sızden kacmaz .
   
 5. Dilek M. Dönmez
  Çevrimdışı

  Ona guven verın elınızı uzatın ve hıcbırsey yapmadan bekleyın bı sure sonra elınıze cıktıgını sızınle oynadıgını goreceksınızdır. ben elıme alıp parmagımla yanlarını sevıyorum mest oluyor mesela :)
   
 6. Zeliha BAŞER
  Çevrimdışı

  Benimki de parmağımla daha doğrusu tırnağımla oynamayı çok seviyor, dişliyor ama acıtmadan. Alışkanlık haline getirmesin diye hayır! diye kızıyorum yüzüne üflüyorum ama vazgeçecek gibi değil ne yapacağım bilmiyorum.
   

Sayfayı Paylaş