Karadeniz Pet

Kuşum Bicirik'e Sonunda Damat Aldık [Resimli]

Hayırlı olsun. Bizim de damat dün sabah aniden ne olduğunu anlamadım öldü :( Bizim damadın adı paşa'ydı.

Yavrularını alırsın inşallah.

Ali ALp alin cizgilerini gectim ayaklarina bakarsan anlarsin .simsiyah olmus..bence 4 yas civari

Ali ALp alin cizgilerini gectim ayaklarina bakarsan anlarsin .simsiyah olmus..bence 4 yas civari

4 yaş civarıysa yavru vermesi oldukça zor serkan abi :( Bende de şans olsa zaten of ya of,bakabildiğim kadar bakarım bunlara 7-8 ay belki 1 yıl.Baktım yavru vermedi isteyene verir geçerim ne yapayım artık
Albino erkek istedim konuşturalım dedim,dişi çıktı birşey demedim
Sağlıklı olsun dedik kuyruksuz oldu kuyruğu çıkmadı ,olsun dedim o mutlu en azından dedim
Bari iri olsun eşe atınca yavruları daha sağlıklı olur dedik her 3güne bir mama yaptım vitamini suyunu eksik etmedim geldim eşe attım şimdide eşi kendinin 4-5 katı yaşlı olabileceğini öğrendim.Hadi bunada birşey demiyorum ama olurda yavru veremezse isteyene verir geçer bu muhabbet kuşu işini bırakırım

Serkan bey muhalefet için yazmıyorum beni yanlış anlamayın. Dediğiniz gibi yaşlı bir kuş olabilir , usta değilim fakat benim evimdeki kuşun ayakları bundan daha koyu. Alın çizgileride yok oldu, eskiden vardı. Neyse kuş aralık 2012 den beri bende aldığımda 2-3 aylıktı. O zamanda ayakları simsiyahtı. Bu yeşillere has mı bilmiyorum.
Resmi buldum işte bakın ayaklarına, o zamanlar alın çizgiside var
nqmrt.jpg

Şimdi bu yavrucaktamı yaşlı ?
:D şimdki hali bu konudaki kuşa benziyor (daha bakımlı ve gür) 2 yaşına girmek üzere. Alnı daha fazla açık şu anki resimdeki kuştan ve ayaklar da aynı.
Bu resimi çektiğimde daha bebekti :) hey gidi günler.

4 yaş civarıysa yavru vermesi oldukça zor serkan abi :( Bende de şans olsa zaten of ya of,bakabildiğim kadar bakarım bunlara 7-8 ay belki 1 yıl.Baktım yavru vermedi isteyene verir geçerim ne yapayım artık
Albino erkek istedim konuşturalım dedim,dişi çıktı birşey demedim
Sağlıklı olsun dedik kuyruksuz oldu kuyruğu çıkmadı ,olsun dedim o mutlu en azından dedim
Bari iri olsun eşe atınca yavruları daha sağlıklı olur dedik her 3güne bir mama yaptım vitamini suyunu eksik etmedim geldim eşe attım şimdide eşi kendinin 4-5 katı yaşlı olabileceğini öğrendim.Hadi bunada birşey demiyorum ama olurda yavru veremezse isteyene verir geçer bu muhabbet kuşu işini bırakırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşallah sanıldığı kadar yaşlı değildir de bende yavrucaklarını görebilirim :)

Tekrardan maşaallah bu kuşlardan yavru alırsın inşaallah.. Ne zamandır beraberler??

Ali kardeşim hayırlı olsun bir tünekte kocasınlar :))
Bende benim paşaya 2 gün önce dişi aldım resimlerini koyucam :)
Erkeğin isminide Paşa koy :))

Ali kardeşim hayırlı olsun bir tünekte kocasınlar :))
Bende benim paşaya 2 gün önce dişi aldım resimlerini koyucam :)
Erkeğin isminide Paşa koy :))

Benimkinden paşa olmaz süleyman,kaç gün geçti benim tontin dişim tünekte sakince yanına gidiyor önüne yem kusmaya çalışıyor baş eğiyor amma velakin erkek kaçıyo benimkinden anca nazlı olur ürkek olur korkak olur :D