petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum bitlendimi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Can Sako tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Can Sako

Can Sako New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bugün kuşum sürekli kaşındı çok az durdu, gagasıyla ve ayaklarıyla sürekli kaşınıyor , hayvan bi durmadı gagasıyla tüylerini sıkıştırıp kaşınıp duruyor...

Yaklaşık 3 gündür benimle kuş hiç kaşınmıyordu bugüne kadar yada ben görmüyordum... sizce bit mi nedir , ve bende kaşındıgımı hissediyorum banada bulaşmış olabilirmi ?

kafesinde banyo yok daha öncede bit spreyi sıkmadım hayvanda elime alışık değil alırsam nasıl sıkıcam bilemiyorum

2. Gökhan YILDIZ
    Gizli

büyük ihtimal bitlenmiştir size geçmez bit spreyini kanat altlarına poposuna ve boynuna sıkın gözlerine ve ağzına gelmesin

3. Can Sako

Can Sako New Member

Beğenileri:
    0
    Gökhan bey kuş ele alışık değil korkuyo fazlasıyla nasıl sıkıcam bilemiyorum ayrıca bildiğiniz güvendiğiniz bir marka varmı adi birşey alıp haycana zarar vermeyelim

4. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Hayvanı alıp inceleyin bit pire var mı diye. Emin olmadan ilaç kullanmayın.

5. Gökhan YILDIZ
    Gizli

tarım ilacı veya veteriner ilacı satan yerlerde vilmectin adında bit parazşt ilacı var onu al kuşun ensesindeki tüyleri üfle ve ense derisine şırınganın iğnesinin ucu ile 2 damlat damlat 15 gün sonra tekrarla

6. Gökhan YILDIZ
    Gizli

emin olmasına gerek yok bu ilacı koruyucu olarakta kullanabilir

7. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Gereksiz yere kullanıp kuşu da riske sokmamış olur ustam.

8. Can Sako

Can Sako New Member

Beğenileri:
    0
    risk derken eğer yanlış bir şey yaparsam kafasına sıkmak gibi, ölürmü

9. erkan yıldız
    Gizli

Bence tuy dokuyordur.bıldığım kadarıyla mubişlerın tüy dökme zamanları geldi.benim kuşlarımda ççok kaşınıyor.

10. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Ölmesinden çok ilaçtır sonuçta gözüne ağzına gelmesi tehlikelidir. Yemlik ve suluğuna gelmesi de aynı şekilde..

Sayfayı Paylaş