petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum bu aralar çok tüy döküyor Hasta mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Albayrak tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Emre Albayrak

Kuşum bu aralar çok tüy döküyor, çok kaşunıyor. Ben de banyo yaptırdım. Ama yine kaşınıyor. [​IMG]

2. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    B vitamini eksikliğinde fazla tüy dökebiliyorlar. B vitamini takviyesi yaparsanız iyi olur.

3. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Bu senenin yavrusu ise bence normal . Bu senenin kendi yavrum var suan kafesin tabani tuy dolu birazdan temizlik olacak ve tabiki vitaminleri verilecektir.

4. Emre Albayrak

Peki kaşınması ne anlama geliyor. Deli gibi kaşınıyor. Bugün banyo yaptı ondan olabilir mi acaba?
    Kanatmış hatta bi yerini

#4 Emre Albayrak, 26 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ekim 2014
  5. Özgür AKSOY

Beğenileri:
    1
    Parazit olabilir. Tuylerinin arasina bakin. Ve ihtiyac varsa parazit ilaci verin. Kasinmalari normal ama tabi vucutlarinda parazit olabilir.

6. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    spreyler var bit ve parazit için düzenli aralıklarla sık 5 ila 7,5 lira arsında

7. Emre Albayrak

8. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    oooo o pke normal kasınmaya benzemiyor ilacı al ve sık derim bn

9. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    O kaşınma Değil bildiğin tüy yoluyor.

10. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    bnm bildiğim kasınma normal olan kuş tüylerini tarar sanki ama bunda yırtıyo sanki :D

11. Emre Albayrak

Peki tüy yolmaması için ne yapmam lazım ? Bit ilacı felan mı almam gerekiyor?

12. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    LİNK Su konuya bak derim

13. Emre Albayrak

Öyle olağandışı bir olay gelişmedi. Kontrol ettik. Bit felan görünmemekte Acaba tüy dökümüne girmiş olabilir mi?

14. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    öylede dökülmezki !

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:22 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

kanat altlarına boyun bölgesine ve kuyryuk kısmın bak

15. Emre Albayrak

Kanat altına baktım. Kırmızı olmuş bir yeri. Tüyün çevrelediği kemiksi yapının içi kırmızı :( Korkmaya başladım. Kuşuma bir şey mi oluyor?

16. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    bi veterinere götürebilirsin

17. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    Stresten olabilirmi bu kusun durumu?

18. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Tüy yolma ve deriyi kaşıyarak kanatma genellikle stres kaynaklı oluyor. Bunun için üretilmiş stres gidericiler var. Fakat hiç kullanmadım. Eğer alışkın ve stresten uzak bir kuş aşırı tüy döküyor ve sık tüy değişimine giriyorsa vitamin eksikliği, eğer kaşıyarak vücudunu yaralıyorsa dış parazit olasılıkları düşünülmelidir.

19. Emre Albayrak

Dün evde normalden fazla geç yatıldı. 2 gibi. Bundan dolayı olmuş olabilir mi? Bir de misafir vardı.

20. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bana videoda kuşu tüylerinden biri rahatsız etmiş ondan oynuyor gibi geldi. Tüy yolmaya çoğunlukla göğüsten başlarlar. Önce tüy yolmamı bit mi onu bulmalıyız. Kuşunuzu 8 gibi engeç 10'da yatırın. Kafesin dibine kağıt havlu serin. Belli aralıklarla gözlemleyin kağıt havluya düşen bit varmı. Bitler gece aktiftir çünkü. Aslında bit varsa kendinizde gündüz de olsa görürsünüz. Ben kuşumu üflüyodum elime dökülüyordu bitler. Tüy yolma veya kanatmayasa tek çözümü kuşunuzu memnun etmek. Bol bol salın, yeni oyuncaklar alın, ilgi gösterin.

Sayfayı Paylaş