petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum cama çarptı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erdem KARAMAN tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Erdem KARAMAN

Bugün alışsinlar diye kafesi kapısını acik bıraktım, cikip cama carpti, kafese geri koydum hayvan kafesin dibine durdu , tuylerini kabartti, yanina yaklasdim tunege zorla cikti dengesini kaybedip sanki bayilcak gibi arkaya dogru gidiverdi bu hayvan acaba carpmaya bagli ic kanamami geciriyor, simdi kafesin dibinde uyukluyor tuyleri kabarik sekilde, cok üzüldüm, keski açık birakmasaydim, ne yapabilirim

Bide carptikdan sonra yediklerini hemen kustu, esasinda cokda sidetli carpmadi, anlamadim noldu bu mubise

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Merak etmeyin Erdem Bey korkulacak bir durum yok.. Bulundukları ortam ile ilk tanışmaları ve bu doğal birşey..

3. Erdem KARAMAN

Hala kafesin dibinde , alali 10gun oldu biraz eve alisinlar diye acik biraktim, perdede acik olunca cama carpti, hala dibde bekliyor uyukluyor, tuneklere ya cikmiyor yada çıkamıyor, beklemekten baska yapabilecek bisey varmi

4. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    yavru kuşlar tünekde durmasını ilk başlarda bilemezler yuvalıktaki gbi birbirine sarınıp yerde dururlar

5. Erdem KARAMAN

Eve geleli 10 gun oldu ve hep tuneklerde dururdu, kesin biseyler oldu, hayvan cok durgun

6. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    resim paylaş bakalım hasta filanmı.kabarma varmı

7. Erdem KARAMAN

En alt tunekde olan, ole duruyor, halbuki sabah sendi yemek yiyordu oyun oynuyordu, cama carptiktan sonra kafes dibinde durdu 2 saatir anca tunege zorla çıktı, orda duruyor ole halsiz

#7 Erdem KARAMAN, 7 Mart 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Mart 2013
  8. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    hasta gibi durmuyor.umarım kanatları zarar görmemiştir braz canı yandıysa fazla hareket etmyor sanırım

9. Erdem KARAMAN

Kendine geldi gibi, tuneklere cikiyor, guzelcene kasinip kendini tımar ediyor,bidaha salmiyacam

10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    eve geldikten 3 hafta sonra salmaya baslayabilirsini sorun olmaz.. Ortamı iyice tanıdıktan sonra size de guvendikten sonra işlem tamamdır..

11. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Eve biraz daha alışmaları lazım ve daha yavru oldukları için kendilerini tam kontrol edememeleri doğal. Ustalarımız gerekli açıklamaları yapmış.

12. Erdem KARAMAN

Arkadaşlar aynı kuş sabah sapa saglam, yemlenen kus aksama yine durduk yere tunekde dengesini kaybetip ayakda duramamaya başladı, elime aldım sevdim, hizli hizli nefes alip duruyor kendinde degil gibiydi, 1 saat sonra öldü, 5 yaşındaki ogluma igne yaptirmaya götürürüm diyerek uygun bi yerde gomdum, cok uzgunum, olen erkek olandı, disi kusum yalniz kaldi, 2 aylik disi kus hemen erkek alayimmi napayim, bide erkek neden olmus olabilir, disi kus gayet saglikli gözüküyor, yalnizca dari veriyodum, , olenin kakasida gayet normal idi, ishal durumuda yok, anlamadim neden oldu, sabah kabarmiyordu, oynuyordu, yemde yiyiyordu, durduk yere dengesini kaybedip öldü

13. Lütfi ÖZER

muhabbet kuşlarında solunum yolları hastalığıda isal kadar yaygın ve tehlikelidir hızlı nefes alıp veriyordu isal değildi demişsiniz %80 solunum yolarından gitmişdir ve dişi kuşunuz 2 aylıksa ona bi tane erkek alın ve petshopa götürün kendisi seçsin ... başınız sağolsun :D:p

14. Meltem YILMAZ

Kuşlar açısından perdeleri açık cam tehlikesini çoğunlukla düşünemiyoruz..
    eve alışmış bir kuşunda cama çarpma ihtimali çok yüksek...perdelerin kapalı olmasına özellikle dikkat edin.

15. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    :(başınız sağolsun:(

16. Meltem YILMAZ

Kuşlar açısından perdeleri açık cam tehlikesini çoğunlukla düşünemiyoruz..
    eve alışmış bir kuşunda cama çarpma ihtimali çok yüksek...perdelerin kapalı olmasına özellikle dikkat edin.

17. Erdem KARAMAN

Sağolun, solunum yolu demissiniz, yapabilecegim bisey varmiydi, kuscuya görürsem kuscu kafese salmamami kabul edermiki

18. Lütfi ÖZER

kuşçu kabul etmez canlı bu sonuçda :D erdem bey son 1 saat kala yapabileceğiniz bişey yok yarım saatte veterinere götürseniz 5 6 dakka tehşis kalır 25 dakka ondada veteriner bişey yapamaz

19. Kutluay DOLKAN

Kutluay DOLKAN New Member

Beğenileri:
    0
    Erdem kuşlarda şöyle bir akıl vardır ayağım yaraysa o ayağımı iyileşene kadar kullanmam iyileşince kullanırım eğer cama çarparken ayağına bir şey olduysa o ayaklarını kullanmaz bekler iyice iyileşene kadar ondan sonra yani 2-3-4 gün sonra kuş kendine gelir merak edilecek bir durum yok yani

20. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Kuş için üzüldüm. Dişi zaten 2 aylıkmış eş seçmesi için de erken bir yaş, alıştırabilmeniz için de güzel bir yaş. Bence dişiyi kendinize alıştırın derim.. 4-5 aylık olduğunda eş seçtirirsiniz.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. Cuma sabahi kuş cama vurdu