petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum cereyanda kaldı, yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve aysecanbolat tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. aysecanbolat

aysecanbolat New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Evimde dört tane muhabbet kuşu var, geçtiğimiz cumartesi günü hava alsınlar diye kuşlarımı balkona çıkartmıştım. Akşamına birinin sakinleşip tünekte durmakta zorlandığını gördüm, ishal de başlamıştı. Ertesi gün petshop'a götürdüğümde Avidiale diye bi ilacı içme suyuna ekleyerek kullanmam gerektiğini söylediler. Fakat su içmediği için ilacı ağzına damlatmaya başladık. Yaklaşık olarak beş gündür ilacı kullanıyoruz fakat gözle görülür bi iyileşme yok, aksine yem ve su tüketmediği için günden güne zayıf düştüğünü düşünüyorum. Beslenmesi konusunda desteklemek için ne yapabilirim?

Teşekkürler.

2. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ishal için aspur kanarya yemi
    sıcak tutun kuşu
    vitamin verme iyilesene kadar
    Hasta kuşu diğerlerindaen ayır
    çok geçmiş olsun
    acil şifalar

3. aysecanbolat

aysecanbolat New Member

Beğenileri:
    0
    Haşlanmış patates, ya da yumurta koysam önüne, ya da damlalıkla verebileceğim besleyici bişeyler yok mu

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Eğer yem yemiyorsa şırınga yardımıyla elle besleme yapmanız gerekecek. Bunun için hazır elle besleme mamaları var veya evde sizin de hazırlayacağınız (sitede tarifleri var) besleme mamasını kullanabilirsiniz. Bu mamanın içine ishal için kullanılan ilaçlardan ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem aç kalmamış hem de ilaç içmiş olacaktır.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu cereyan

,
  2. cereyanda kalan muhabbet kusuna ne yapilir