Karadeniz Pet

Kuşum cereyanda kaldı, yardım lütfen

aysecanbolat

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Evimde dört tane muhabbet kuşu var, geçtiğimiz cumartesi günü hava alsınlar diye kuşlarımı balkona çıkartmıştım. Akşamına birinin sakinleşip tünekte durmakta zorlandığını gördüm, ishal de başlamıştı. Ertesi gün petshop'a götürdüğümde Avidiale diye bi ilacı içme suyuna ekleyerek kullanmam gerektiğini söylediler. Fakat su içmediği için ilacı ağzına damlatmaya başladık. Yaklaşık olarak beş gündür ilacı kullanıyoruz fakat gözle görülür bi iyileşme yok, aksine yem ve su tüketmediği için günden güne zayıf düştüğünü düşünüyorum. Beslenmesi konusunda desteklemek için ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Ishal için aspur kanarya yemi
sıcak tutun kuşu
vitamin verme iyilesene kadar
Hasta kuşu diğerlerindaen ayır
çok geçmiş olsun
acil şifalar

Haşlanmış patates, ya da yumurta koysam önüne, ya da damlalıkla verebileceğim besleyici bişeyler yok mu

Eğer yem yemiyorsa şırınga yardımıyla elle besleme yapmanız gerekecek. Bunun için hazır elle besleme mamaları var veya evde sizin de hazırlayacağınız (sitede tarifleri var) besleme mamasını kullanabilirsiniz. Bu mamanın içine ishal için kullanılan ilaçlardan ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem aç kalmamış hem de ilaç içmiş olacaktır.

Geri